Ackerman chce w ciągu trzech lat osiągnąć 10 mln zł ze sprzedaży produktów budowlano-ogrodniczych

2020-03-20 12:50
publikacja
2020-03-20 12:50
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Celem zarządu spółki Ackerman jest osiągnięcie przychodów ze sprzedaży produktów budowlano-ogrodniczych na poziomie 10 mln zł w ciągu trzech najbliższych lat - podał Ackerman w komunikacie. Wartość sprzedaży produktów z drewna w sezonie 2020 spółka szacuje na 1,5 mln zł.

W piątkowym komunikacie Ackerman poinformował, że spółka otrzymała certyfikat pochodzenia produktu nadany przez niezależną organizację Control Union Certifications (CUC) w ramach programu międzynarodowej certyfikacji gospodarki leśnej Forest Stewardship Council (FSC).

"Certyfikat umożliwia sprzedaż wyrobów drzewnych, stosując najwyższe standardy w zakresie gospodarki proekologicznej. Podstawowym warunkiem uzyskania certyfikatu jest zaopatrywanie się spółki u dostawców prowadzących ekologiczną gospodarkę leśną" - napisano.

Uzyskanie certyfikatu - jak podała spółka - jest realizacją strategii, której celem jest zwiększenie skali działalności poprzez rozszerzenie oferty, co ma pozwolić na zmniejszenie sezonowości sprzedaży i dywersyfikację oferty produktowej.

Ackerman działa na rynku od 2010 r. Jest producentem i dystrybutorem urządzeń grzewczych, specjalizującym się przede wszystkim w sprzedaży stalowych, żeliwnych i kaflowych kominków.

Od czerwca 2017 r. spółka notowana jest na NewConnect. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki