42,6000 zł
-0,93% -0,4000 zł
Alumetal S.A. (AML)

Modyfikacja planu inwestycyjnego ,,Modernizacja Zakładu Kęty w Alumetal Poland sp. z o.o.”

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2019
Data sporządzenia: 2019-11-13
Skrócona nazwa emitenta
ALUMETAL S.A.
Temat
Modyfikacja planu inwestycyjnego ,,Modernizacja Zakładu Kęty w Alumetal Poland sp. z o.o.”
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd ALUMETAL S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, iż w dniu 13 listopada 2019 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia przedłożonego przez Zarząd Spółki zmodyfikowanego planu inwestycyjnego dotyczącego ,,Modernizacji Zakładu Kęty w Alumetal Poland sp. z o.o.”.
Plan inwestycyjny związany z modernizacją Zakładu w Kętach, jako istotna część strategii Grupy Kapitałowej Alumetal S.A. na lata 2018-2022, został przekazany do publicznej widomości raportem bieżącym nr 17/2018 z dnia 16 lipca 2018 roku.
Zarząd Spółki, po weryfikacji najkorzystniejszych dostępnych ofert dotyczących rozwiązań technologicznych i ich efektywności, zdecydował o inwestycji w większą niż dotychczas zakładano linię produkcyjną, której moce produkcyjne będą o 20 tys. ton rocznie wyższe niż pierwotnie zakładano. W konsekwencji nastąpi wzrost zdolności produkcyjnych Grupy Alumetal z obecnych 250 tys. ton rocznie do 270 tys. ton. Jednocześnie inwestycja pozwoli na zastosowanie nowoczesnej technologii produkcji aluminiowych stopów odlewniczych, zwiększenie ilości produkcji oraz istotne unowocześnienie procesów operacyjnych, co wpłynie na znaczne zwiększenie wydajności oraz obniżenie jednostkowych gotówkowych kosztów produkcji w Zakładzie w Kętach.
Oprócz zwiększenia mocy produkcyjnych, Zarząd postanowił również rozszerzyć zakres prac budowlanych związanych z modernizacją Zakładu, co w połączeniu z nieznacznym wzrostem cen usług i materiałów budowlanych w ostatnich kilkunastu miesiącach w stosunku do pierwotnych założeń, oznacza łącznie wzrost planowanych wydatków inwestycyjnych projektu z dotychczasowej kwoty 55 600 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt pięć milionów sześćset tysięcy złotych) do kwoty 67 800 000,00 zł (sześćdziesiąt siedem milionów osiemset tysięcy złotych).
Zasadniczy zakres modernizacji Zakładu nie ulegnie zmianie i zgodnie z przyjętym planem będzie obejmować rozbudowę hali produkcyjnej i magazynowej, częściową przebudowę istniejącego Zakładu, modernizację infrastruktury, a także zakup, instalację oraz uruchomienie urządzeń technologicznych i pomocniczych.
Wydatki związane z modernizacją Zakładu, tak jak dotychczas planowano, zostaną poniesione w latach 2019 i 2020, przy czym większość w 2020 roku. Nie ulegają również zmianie źródła finansowania inwestycji - przedsięwzięcie zostanie sfinansowane w całości ze środków własnych Grupy Alumetal oraz pierwotny termin realizacji modernizacji - Zarząd planuje zakończyć inwestycję nie później niż do końca 2020 roku.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2019-11-13 Krzysztof Błasiak Wiceprezes Zarządu
2019-11-13 Przemysław Grzybek Członek Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.