AEGON Otwarty Fundusz Emerytalny już działa

23 lipca 2007 r. Otwarty Fundusz Emerytalny Ergo Hestia zmienił nazwę na AEGON Otwarty Fundusz Emerytalny. Dwa tygodnie wcześniej, 6 lipca 2007 r. dokonała się zmiana nazwy zarządzającego Funduszem Towarzystwa, które od tego dnia funkcjonuje pod nazwą AEGON Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna.

„Zmiana nazwy PTE i zarządzanego przez nie OFE symbolicznie rozpoczyna nowy etap rozwoju Grupy AEGON w Polsce. Do tej pory mogliśmy oferować produkty ubezpieczeniowe, teraz również emerytalne.” – stwierdził Michał Biedzki, Prezes Grupy AEGON w Polsce. - „W kolejnym etapie chcielibyśmy wzmocnić naszą pozycję na rynku drugofilarowym poprzez połączenie AEGON Otwartego Funduszu Emerytalnego z OFE Skarbiec Emerytura. Odpowiednia umowa z BRE Bankiem, właścicielem PTE Skarbiec Emerytura S.A. została zawarta w czerwcu.”

Zmiana właściciela i nazwy Towarzystwa oraz Funduszu nie mają wpływu na ich działalność, a zwłaszcza na warunki członkostwa w AEGON OFE i nie powodują potrzeby podpisywania przez Członków Funduszu nowych umów, ani też jakichkolwiek innych dokumentów.

AEGON to międzynarodowa korporacja finansowa, specjalizująca się w zarządzaniu funduszami emerytalnymi, inwestycyjnymi oraz w ubezpieczeniach na życie. Na całym świecie obsługuje ponad 40 milionów klientów, zgromadzone przez korporację aktywa zamykają się w kwocie 368 miliardów euro (wg danych na 31.03.2007 r.), a jej wycena rynkowa wynosi 24,2 miliarda euro (źródło: Bloomberg, dane na 31.03.2007r.). Dotychczas w Polsce korporacja AEGON reprezentowana była przez AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna, które - oferując długoterminowe programy inwestycyjne - w ciągu 7 lat działalności zdobyło czołową pozycję wśród polskich zakładów ubezpieczeń na życie pod względem przypisu składki. W naszej części Europy AEGON zarządza funduszami emerytalnymi między innymi na Węgrzech i Słowacji.


AEGON / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne