REKLAMA

44-letni Rumun montował w bankomatach w Sanoku urządzenia do zatrzymywania kart

2020-11-21 14:24
publikacja
2020-11-21 14:24
fot. Olena Yakobchuk / Shutterstock

44-letni obywatel Rumunii montował w bankomatach w Sanoku (Podkarpackie) kamerę rejestrującą kod PIN i urządzenie do zatrzymywania w środku karty. Gdy klient odchodził od bankomatu bez karty i gotówki, podejrzany wybierał pieniądze. Teraz odpowie przed sądem.

Jak podała w sobotę sanocka policja, pierwsze zgłoszenie o kradzieży kart płatniczych i wypłacania z nich pieniędzy z bankomatów na terenie miasta wpłynęło na przełomie sierpnia i września br.

„Nieznany sprawca montował urządzenie zatrzymujące karty w bankomatach. Kiedy transakcja nie została zrealizowana, a klient odchodził od bankomatu, złodziej zabierał kartę wraz z urządzeniem, które rejestrowało kod PIN. Następnie posługując się kradzioną kartą wypłacał znajdujące się na niej środki i płacił za zakupy. W ten sposób z kont klientów banku zniknęło łącznie około 5 tys. zł” – poinformowała policja.

W toku postępowania ustalono, że sprawcą jest 44-letni obywatel Rumunii.

„Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty służące do popełniania przestępstw, m.in. nakładki na bankomat i urządzenia do ich montażu” – dodała policja.

Podejrzany usłyszał zarzuty bezprawnego uzyskania informacji, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Policja przypomina, aby każdorazowo przed skorzystaniem z bankomatu dokładnie przyjrzeć się urządzeniu - czy nie ma na nim podejrzanie wyglądających, doczepionych elementów. "Naszą uwagę powinien zwrócić każdy element, który sprawia wrażenie, że nie stanowi integralnej całości urządzenia” – wyjaśnia policja.

Dodaje, że o podejrzeniach, a także o braku wypłaty gotówki z bankomatu lub zatrzymaniu karty, należy zawiadomić właściwy bank lub policję. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki