REKLAMA

mBank znów na celowniku oszustów

2016-09-02 17:53
publikacja
2016-09-02 17:53

Klienci mBanku po raz kolejny znaleźli się na celowniku oszustów. Jak informuje bank, klienci korzystający z aplikacji mobilnej mBanku na Androida muszą uważać na groźną nakładkę.

"Złośliwe oprogramowanie "przesłania" aplikację mobilną mBank poprzez nałożenie odpowiednio przygotowanej warstwy graficznej, za pomocą której następuje wyłudzenie poufnych danych bankowych takich jak: login, hasło, dane karty kredytowej" - czytamy w komunikacie banku.

/ mBank

Złośliwe oprogramowanie wykrada również SMS-y, wyświetla spreparowane komunikaty oraz przekazuje informacje na temat modelu telefonu, numeru IMEI i operatora komórkowego.

Przy instalacji aplikacji na Androidzie należy pamiętać o kontroli, jakich uprawnień wymaga dana aplikacja oraz o instalacji aplikacji jedynie z zaufanych źródeł.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Cash
Trzeba być skończonym leniem albo lanserem albo ignorantem, żeby bankować przez telefon. Mimo zapewnień, że jest to tak samo bezpieczne jak przez laptop/stacjonarny PC, niech ktoś biegły w cyber security/encryption techniques wyprowadzi mnie z błędu, bo mam wrażenie, że robi się to po to, aby od ludzi wyciągać kasę.Trzeba być skończonym leniem albo lanserem albo ignorantem, żeby bankować przez telefon. Mimo zapewnień, że jest to tak samo bezpieczne jak przez laptop/stacjonarny PC, niech ktoś biegły w cyber security/encryption techniques wyprowadzi mnie z błędu, bo mam wrażenie, że robi się to po to, aby od ludzi wyciągać kasę. Tak samo z konfiguracjami platform bankowych, np. domyślne ustawianie wysyłania przelewu na konto firmowe a nie prywatne (jeśli ma się oba) i przez to chargowanie opłaty podczas przelewania pieniędzy z konta firmowego.
~TLx
"Są tylko dwie kategorie prawdziwych bandytów: prawnicy i bankierzy" - stara amerykańska mądrość.

Warto obejrzeć:

Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ

Islandia kryzys bankowy: https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&x-yt-
"Są tylko dwie kategorie prawdziwych bandytów: prawnicy i bankierzy" - stara amerykańska mądrość.

Warto obejrzeć:

Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ

Islandia kryzys bankowy: https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534&v=afx5_Vw3edQ#t=955
~niepelnosprawny_org
ja dzisiaj z "zachodniego" otrzymałem -"Natychmiastowa autoryzacja...." :/...
~fixinc
Tak jak bank trzyma się równowagi stron i chroni twój interes, tak samo dba o bezpieczeństwo transakcji. O funkcjonuje prawo w którym łatwo się przerzuca odpowiedzialność na użytkownika i jego niestrzeżność sieciową. Wówczas presja na banki jest mniejsza, bo ryzyko dla niego nie jest duże i może korzystać z przestarzałej Tak jak bank trzyma się równowagi stron i chroni twój interes, tak samo dba o bezpieczeństwo transakcji. O funkcjonuje prawo w którym łatwo się przerzuca odpowiedzialność na użytkownika i jego niestrzeżność sieciową. Wówczas presja na banki jest mniejsza, bo ryzyko dla niego nie jest duże i może korzystać z przestarzałej technologii.
~Alffii
Zmiana interfejsu mBanku i całkowite ignorowanie opinii swoich klientów, dała początek końca tego tzw. banku,
~bLd
Ta, pewnie dlatego mBank ma dziś więcej klientów niż przed zmianą interfejsu. Ile jeszcze lat będziesz płakać za starym systemem?
~Prada
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ekonta plus i firmowego standard, omawiali mnie 100 premii ale nie wspomnieliśmy, ze za udzielenie adwentu zabiorą 90zł. Jak dla mnie falstart. Po co mi w mOkazjach 15% zwrotu jak zamiast przesadnie drogiego Biklego mogę kupić prawdziwe i smaczne pączki w połowie niższej cenie.
~mDziad
W mBanku oszuści są i to od dawna i to w samym zarządzie od wielu lat na podstawie klauzul zabronionych wyłudzają zawyżone raty kredytów, uważajcie więc
~nieusatysfakcjonowan
wystarczy nie korzystać z mbanku i człowiek jest bezpieczny
~itd
Świetny pomysł i takie proste rozwiązanie problemu :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki