REKLAMA

Żółte i czerwone strefy w Polsce. Nowa lista najprawdopodobniej w piątek

2020-09-02 11:51, akt.2020-09-02 12:32
publikacja
2020-09-02 11:51
aktualizacja
2020-09-02 12:32
Sanwil

Najprawdopodobniej w piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformuje o tym, w których powiatach obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia związane z koronawirusem – zapowiedział w środę rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

"Najprawdopodobniej nowy wykaz stref przedstawimy w piątek rano. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi strategię działań na jesień, dotyczącą działań związanych z koronawirusem i grypą"– powiedział na konferencji prasowej w Warszawie rzecznik MZ.

Możliwe dodatkowe obostrzenia w organizacji i liczebności wesel

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza zmiany przepisów o organizacji i liczebności wesel. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał w środę, że rozważane jest też wprowadzenie rejestracji gości weselnych.

"Wszystko wskazuje, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy" – powiedział rzecznik MZ mediom w Warszawie.

"Czekamy na zebranie się parlamentu – Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych" – dodał.

Obecnie przepisy mówią, że na weselu może bawić się do 150 osób, w strefach żółtych – 100, a w czerwonych – 50.

Pytany, kiedy zmiana prawa mogłaby nastąpić, rzecznik MZ przekazał, że jeśli obserwowane będą ogniska weselne, działania zostaną podjęte.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
carlito1
Jak wesele to tylko w Biedronce, Lidlu itp... tam 5 miesięcy pseudo pandemi i zero zachorowań :) cud boski proszę Państwa.
stachsgh
Witam !!
Masz rację :-) https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
pazdzioch_indastries
jest nowe obostrzenie! każdy uczestnik wesela musi wypić 1litr na łeb.tego wirus nie przeżyje
fakpejsy
Dziwne,ze w korporacjach nikt sie nie zaraza!
Taki to wyrus yntelygentny,wybiera sobie ofiary...
shadow_xx
Wiedziałem, że jakiś nadgorliwy moderator usunie, dlatego wklejam jeszcze raz:

Nie tylko tam. Tłumy na plażach, tłumy w górach, codziennie wiele ludzi mija się na ulicach. Wchodzisz do sklepu i jesteś w przestrzeni działania wirusa. Wychodzisz ze sklepu i nagle magiczna bariera zabrania mu zarażać.

Jakby
Wiedziałem, że jakiś nadgorliwy moderator usunie, dlatego wklejam jeszcze raz:

Nie tylko tam. Tłumy na plażach, tłumy w górach, codziennie wiele ludzi mija się na ulicach. Wchodzisz do sklepu i jesteś w przestrzeni działania wirusa. Wychodzisz ze sklepu i nagle magiczna bariera zabrania mu zarażać.

Jakby tak zrobili testy przesiewowe nad morzem czy w górach to z pewnością musieliby zamknąć całą turystykę, ale dobrze wiedzą, że nie mogą sobie na to pozwolić. Widać co się dzieje w szkołach, a to dopiero drugi dzień. Kilka szkół na Podkarpaciu jest już zamkniętych. Jeszcze to, że w czerwonych strefach rodzice nie mogą wejść z dzieckiem do szkoły, ale już nauczyciele mogą być w jednym pomieszczeniu?

Nie można latać z kilkudziesięciu krajów, ale jeśli leci się w celach służbowych to nie ma problemu.

Świat stanął na głowie. Ktoś wymyślił pandemię, żeby zatrzymać światowe gospodarki i zmanipulować ludzkość. Kto tego nie widzi to jest średniowiecznym imbecylem.
pazdzioch_indastries
wszystko co się dzieje i co się stanie jest zaplanowane mimo że będzie nam się wydawało niewiarygodne.
shadow_xx
W średniowieczu księża trzymali ludzi za mordę, bo wiedzieli więcej niż pozostali i rozsiewali strach np. grożąc piorunami. Z czasem ludzie dowiedzieli się co to piorun i przestali w to wierzyć. Teraz pewna kasta znowu trzyma ludzi za mordę grożąc koronawirusem. Nowe czasy - nowe metody. Przeciwnicy są zagrożeniem,W średniowieczu księża trzymali ludzi za mordę, bo wiedzieli więcej niż pozostali i rozsiewali strach np. grożąc piorunami. Z czasem ludzie dowiedzieli się co to piorun i przestali w to wierzyć. Teraz pewna kasta znowu trzyma ludzi za mordę grożąc koronawirusem. Nowe czasy - nowe metody. Przeciwnicy są zagrożeniem, więc trzeba ich karać.
meryt
shadow_xx "Teraz pewna kasta znowu trzyma ludzi za mordę grożąc koronawirusem."

Znajdź podobieństwo wśród państw: Chiny, Indie, Rosja, Niemcy.
cycybum
Ha ha, znowu lepszy i gorszy sort

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki