REKLAMA

Zmarła posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska

2021-04-06 22:07
publikacja
2021-04-06 22:07

Zmarła posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska. Miała 63 lata. Wielka strata; Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować... Do zobaczenia - napisał na Twitterze lider PO Borys Budka.

fot. Krystian Maj / / FORUM

Związana z Olsztynem Anna Wasilewska w Sejmie zasiadała drugą kadencję; zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Politycy, zarówno Koalicji Obywatelskiej, jak i innych klubów parlamentarnych żegnają zmarłą posłankę KO Annę Wasilewską. Zapamiętam Ją jako osobę wolną od partyjnej zaciekłości, ciężko pracującą dla Polski. R. I. P." - napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Informację o śmierci Anny Wasilewskiej podał po godz. 21 na Twitterze lider PO Borys Budka. "Wielka strata...Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał szef PO.

Słowa pożegnania i wyrazy współczucia dla bliskich zmarłej posłanki zamieścili też we wtorek w mediach społecznościowych politycy Koalicji Obywatelskiej, jak i innych klubów parlamentarnych.

"Odeszła Pani Poseł Anna Wasilewska. Zapamiętam Ją jako osobę wolną od partyjnej zaciekłości, ciężko pracującą dla Polski. R. I. P." - napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

"Ze smutkiem żegnamy Panią Poseł Annę Wasilewską. Rodzinie i Najbliższym składam wyrazy współczucia. R.I.P" - to z kolei post z Twittera rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej.

Iwona Arent (PiS) podkreśliła na Twitterze: "ciepła, życzliwa i mądra osoba. Miała wielkie serce dla ludzi a szczególnie dzieci niepełnosprawnych". "Rodzinie i bliskim składam szczere kondolencje. Niech Dobry Bóg przygarnie Cię Aniu do serca" - dodała posłanka PiS.

"Zmarła Pani Poseł Anna Wasilewska. To była bardzo ciepła, życzliwa osoba. Szczere wyrazy współczucia dla wszystkich Bliskich" - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

"Dziś odeszła od nas Anna Wasilewska - posłanka na Sejm RP, była wiceprezydent Olsztyna i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Aniu... będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy ogromnego współczucia dla rodziny i najbliższych" - to z kolei słowa, które zamieścił na Facebooku sekretarz generalny Nowej Lewicy, poseł Marcin Kulasek.

Związana z Warmią i Mazurami posłanka Lewicy Monika Falej napisała na Twitterze: "Odeszła wielka kobieta.... @Anka_Wasilewska to nie tylko moja koleżanka z ław sejmowych, ale bliska mi osoba. Wielka strata, tę informację przyjęłam z ogromnym smutkiem... Nie mogę uwierzyć w to co się stało...". "Wyrazy współczucia dla najbliższych" - dodała Falej.

Liczne wpisy żegnające Annę Wasilewską pojawiły się też na profilach twitterowych polityków PO. "Anna Wasilewska. Tyle rozmów, tyle planów. Porządna, mądra, z charakterem. Świetna posłanka. Żegnaj, Aniu! Cześć Twojej Pamięci!" - napisał wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak.

"Zawsze walczyła o słabszych, nie zapominała o potrzebujących, nie bała się rozwiązywać najtrudniejszych problemów... Aniu będzie nam Ciebie brakować" - podkreśliła była premier, europosłanka Ewa Kopacz.

"Bardzo smutna wiadomość. Dziś odeszła nasza koleżanka @Anka_Wasilewska. Świetna posłanka, dobry i wrażliwy człowiek. Aniu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich" - napisał na Twitterze sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

Rzecznik PO Jan Grabiec zaznaczył: "Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i zaangażowana w pomoc innym. Odpoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Aniu!".

"Przejmująco smutna wiadomość. Odeszła Ania Wasilewska, przyjaciółka z ławy sejmowej, posłanka Koalicji Obywatelskiej z Olsztyna, zawsze pełna optymizmu, radosna, wrażliwa, oddana dzieciom i kulturze. Aniu, zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało" - podkreśliła posłanka Krystyna Szumilas.

"Ania. Mądra, życzliwa, uśmiechnięta, dobra koleżanka i posłanka. Taką Cię zachowam w sercu i pamięci" - napisała posłanka Maria Małgorzata Janyska.

"Aneczko .... świat bez Ciebie będzie trudniejszy do zniesienia Żegnaj" - napisała posłanka Dorota Niedziela.

"Zawsze uśmiechnięta, otwarta i po prostu dobra. Trudno nam w to uwierzyć. Spoczywaj w pokoju" - napisała posłanka Agnieszka Pomaska.

"Wspaniała posłanka i samorządowiec. To bardzo smutna i przygnębiająca wiadomość..." - to z kolei słowa posła Mariusza Witczaka.

"Nasza koleżanka. Serdeczna, pogodna i życzliwa. Za szybko Aniu! Śpieszmy się kochać ludzi..." - napisał poseł Michał Szczerba.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki