DZIEŃ UE

Ziemia to najbezpieczniejsza lokata kapitału

2017-03-31 10:11
publikacja
2017-03-31 10:11

„Nieruchomości nie da się zgubić ani ukraść, ani nie można ich komuś odebrać. Zakupione z rozsądkiem, zapłacone w całości i zarządzane z ostrożnością, są najbezpieczniejszą inwestycją na świecie" - Franklin D. Roosevelt.

Jakie nieruchomości warto nabywać?

Piotr Kaniewski Ekspert LZ: Najważniejsza jest lokalizacja bo ona daje największy potencjał wzrostu wartości. Nieruchomość musi być też wolna od wad i ograniczeń prawnych, mieć przewidywalny scenariusz przeznaczenia i cenę nie przekraczającą wartości rynkowej. To są zasady, którymi się kierujemy.

Czemu na Warmii i Mazurach?

Mikołaj Adamski Ekspert LZ: Mazury to finalista konkursu The new 7 wonders of nature Unesco. 30% terenu województwa to lasy w tym Puszcza Piska, Borecka, Nidzicka. Do tego jest to „kraina tysiąca jezior” a dokładnie trzech tysięcy jezior. To raj dla osób lubiących wypoczynek na wodą w otoczeniu lasu. Mieszkańcy tych terenów o smogu słyszeli tylko w mediach.

Warto też zwrócić uwagę na tempo rozwoju regionu co widać po drogach (Warszawa-Olsztyn, Obwodnica Olsztyna, Warszawa-Ełk), hotelach (nasz ulubiony Hotel Przystań oraz Tiffi, Mikołajki, Marina Club, Krasicki), otoczeniu jeziora Ukiel w Olsztynie, Eko marinie w Giżycku, międzynarodowym lotnisku Olsztyn-Mazury itd. Województwo ma do 2020 roku do wydania 1,7 mld euro od UE. Polecam portal www.dzialkanadjeziorem.pl gdzie można przeczytać więcej informacji na ten temat.

Co Was wyróżnia i kto jest Waszym odbiorcą?

Mateusz Kotur Ekspert LZ: Wyróżnia nas kilka rzeczy. Przede wszystkim szeroka oferta, która pozwala kupującemu na wybór i dopasowanie do siebie miejscowości, wielkości działki, ukształtowania terenu i ceny. Każda z naszych nieruchomości ma dostęp do jeziora co powoduje, że są unikatowe. W Polsce jest tylko 1% takich gruntów. Sprzedajemy sprawdzone nieruchomości, przynajmniej 10% poniżej wartości rynkowej tzn wyceny licencjonowanych rzeczoznawców co zapewnia kupującemu bezpieczeństwo i atrakcyjną cenę. Każdy z naszych klientów jest wyjątkowy dlatego ma zagwarantowaną opiekę dedykowanego Eksperta, który prowadzi za rękę przy wszystkich formalnościach czyniąc nasz „produkt” w zasadzie bezobsługowym.

Naszymi odbiorcami są głównie osoby zmęczone rynkiem finansowym i szybkim tempem życia w dużych miastach. Nabywcy pytani przez nas o powody zainteresowania odpowiadają dwojako. Pierwsza połowa kieruje się potencjałem wzrostu wartości dobrze zlokalizowanej ziemi w czasie. Druga połowa podchodzi do tematu pod kątem realizacji marzeń dotyczących miejsca do wypoczynku - własnej działki na jeziorem. Wiele osób wymienia oba te argumenty.

Wybrane Osady są objęte Programem Lokat Ziemskich. Na czym on polega?

Cezary Centkowski Ekspert LZ: To bardzo proste. Na niektórych Osadach obligatoryjnie przy akcie notarialnym zawieramy umowę koordynacji prac polegających na dostarczeniu mediów, stworzeniu infrastruktury drogowej, zabudowie części wspólnych a konkretnie piaszczystej plaży z pomostem itd co w sposób kontrolowany podnosi wartość nieruchomości. Pomagamy również w formalnościach związanych z zabudową oraz późniejszym wynajmem. Na życzenie aktywnie uczestniczymy również w odsprzedaży co czyni naszą usługę kompleksową.

Czy warto budować pod wynajem na Warmii i Mazurach?

Krzysztof Kentla Ekspert LZ: Tak. Od lat obserwujemy wzrost liczby turystów w regionie związany z falą imigracji na południu i zachodzie Europy. Ludzie lubią wypoczywać czując się bezpiecznie i komfortowo a Polska jest obecnie tego oazą. Średnie obłożenie w regionie w skali roku wynosi 140 dni. Wynajem domu o wielkości 120 m2 to koszt ok 440 zł za dobę. Rośnie zainteresowanie budową małych osiedli domków pod wynajem bo okazuje się, że to może być na prawdę dobry biznes. Praktycy twierdzą, że można się spodziewać 8-12% zysku rocznie.

Czy po nowelizacji UKUR trzeba być rolnikiem i zamieszkać 5 lat w danej gminie aby nabyć ziemię rolną?

Mieszko Łabędziewski Ekspert LZ: Nie. Wszystko wyraźnie jest napisane w ustawie. Otrzymując zgodę Prezesa ANR po spełnieniu warunków nabywcą może być osoba nie będąca rolnikiem. Nie trzeba tez zamieszkiwać w danej gminie 5 lat. Prezes ANR, dr Waldemar Humięcki, w rozmowie z Gazetą Prawną z dnia 14 marca 2017 roku stwierdził, że cyt.: „do końca roku (2016) – wpłynęło 6963 wniosków, z czego rozpoznanych zostało 4778. 91 proc. wszystkich decyzji było pozytywnych, a jedynie 1 proc. negatywnych. (…) Dane wskazują, że agencja – wbrew obawom – wcale nie nadużywa swoich uprawnień. Nie jesteśmy srogim żandarmem. (…) Agencja działa jednak w sposób wstrzemięźliwy. Transakcji, które rzeczywiście miałyby wpływ na poprawę struktury gruntów rolnych Skarbu Państwa, dotąd nie było wiele, zaledwie dwie” W naszej opinii nowelizacja UKUR realizuje ważne cele, takie jak ochrona polskiej ziemi, wzmacnianie gospodarstwa rolnych, wyrównanie szans dla rolników w odniesieniu do innych krajów Unii Europejskiej.

Jak nowelizacja UKUR odnosi się do 10 letniego zakazu sprzedaży ziemi rolnej i jakich nieruchomości rolnych nie dotyczy?

Mikołaj Kaszubski Ekspert LZ: Zgodnie z przepisami zakaz dotyczy wyłącznie gospodarstw rolnych, które mają powyżej 1ha czyli 10.000m2 i są zorganizowane w ramach całości gospodarczej. W praktyce jeśli ktoś posiada 9000m2 obok Węgorzewa i 9000m2 obok Olsztyna nie jest w stanie zaliczyć tego jako gospodarstwo rolne.

Nowelizacja nie dotyczy nieruchomości Skarbu Państwa, jak też działek poniżej 3000m2, dróg wewnętrznych oraz nabywania w nich udziałów. Nie dotyczy też gruntów, które zostały wyłączone z produkcji rolnej po uzyskaniu WZ. Po więcej informacji zapraszam do zakładki edukacja na naszej stronie https://lokatyziemskie.pl/edukacja/

Firma Lokaty Ziemskie Sp. z o.o. od 2011 roku zajmuje się obrotem nieruchomościami budowlanymi i rolnymi na terenie Warmii i Mazur. Współpracują z nią Eksperci rynku nieruchomości oraz inwestycji, którzy dzięki wspólnej pasji i doświadczeniu skutecznie doradzają w zakresie zakupu ziemi nad jeziorami pod kątem wypoczynkowym i zarobkowym.

Lokaty Ziemskie Sp. z o.o.
Grójecka 194/2 02-390 Warszawa, tel: 575782200, kontakt@lokatyziemskie.pl www.lokatyziemskie.pl

Źródło:Artykuł sponsorowany
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki