REKLAMA
NOWE

Zarząd ML System ocenia, że spółka nie potrzebuje teraz emisji akcji serii F

2020-09-29 14:12
publikacja
2020-09-29 14:12
fot. Krystian Maj / FORUM

Zarząd ML System ocenia, że w związku z podpisaniem z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowy o dofinansowanie projektu "Active Glass" nie jest konieczne pozyskiwanie obecnie dodatkowego finansowania w drodze emisji akcji - podała spółka w komunikacie.

W związku z tym zarząd spółki będzie rekomendował na NWZ zwołanym na 30 września 2020 r. głosowanie przeciw uchwale w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii F.

ML System podpisał we wtorek z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę o dofinansowanie projektu "Active Glass – innowacyjna szyba zespolona dla branży BIPV i mobility".

Całkowita wartość projektu wynosi 181,3 mln zł, całkowita wartość wydatków kwalifikowalnych projektu 147,4 mln zł, a wartość dofinansowania wynosi nie więcej niż 88,5 mln zł.

Środki z dofinansowania będą wykorzystywane sukcesywnie w miarę realizacji inwestycji.

"Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu oraz przeprowadzonej na przełomie lipca i sierpnia emisji akcji serii E dysponujemy już środkami niezbędnymi do realizacji projektu +Active Glass+, dlatego nie jest potrzebna kolejna emisja akcji. Na najbliższym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, zgodnie z treścią raportu bieżącego nr 51, zarekomenduję akcjonariuszom głosowanie przeciw uchwale w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Dawid Cycoń, prezes ML System.

Latem spółka przeprowadziła emisję 729.999 akcji serii E, z której pozyskała 58,4 mln zł. Planowała jeszcze emisję akcji serii F w trybie prospektowym, o której zdecydować miało walne.

Łącznie spółka zamierzała wyemitować do 1,5 mln akcji, stanowiących do 21 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym. Kapitał pozyskany z emisji akcji E i F miał zostać przeznaczony głównie na sfinansowanie projektu "Active Glass".

Jak poinformował prezes, projekt „Active Glass” zostanie zrealizowany do końca 2023 roku.

"Równolegle z początkiem sierpnia rozpoczęliśmy projekt badawczy mający na celu stworzenie ogniwa tandemowego wysokiej sprawności – łączącego zalety nanowarstw kwantowych i klasycznego krzemu. Mamy nadzieję że nasze ogniwa będą stanowiły kluczową technologię dla europejskich GigaFabryk ogniw fotowoltaicznych" – powiedział Cycoń.

Spółka podała w komunikacie, że inwestycja w technologię i fabrykę Active Glass jest konieczna do zaspokojenia popytu na fotowoltaiczne szyby z powłoką kwantową.

W lipcu tego roku ML System zawarł dwie strategiczne umowy o współpracy z globalnymi producentami szkła - Guardian Glass oraz Pilkington Automotive Poland. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki