REKLAMA

Zarząd Gi Group Poland rozważa pozyskanie środków w drodze podwyższenia kapitału

2022-01-20 14:06
publikacja
2022-01-20 14:06
Zarząd Gi Group Poland rozważa pozyskanie środków w drodze podwyższenia kapitału
Zarząd Gi Group Poland rozważa pozyskanie środków w drodze podwyższenia kapitału
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Zdaniem zarządu Gi Group Poland wycofanie spółki z giełdy to najlepsze rozwiązanie w procesie uzdrawiania jej finansów - poinformowała spółka w przesłanym komunikacie. Zarząd rozważa pozyskanie dodatkowych środków w drodze podwyższenia kapitału - niezależnie od decyzji piątkowego NWZ w sprawie wycofania spółki z obrotu na GPW.

"Wyjście z giełdy jest najlepszą odpowiedzią na obecne potrzeby zarządzania spółką, czyli zapewnienie jej szybkości i elastyczności w tworzeniu bardziej efektywnej struktury finansowej. Pierwszym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu jest złożenie wniosku o wycofanie spółki z giełdy w Londynie, który został wczoraj zatwierdzony przez zarząd" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Marcos Segador.

"W dalszej kolejności konieczne jest także pozyskanie przez Gi Group Poland nowych środków finansowych. Pozwoli to nie tylko na kontynuowanie procesu uzdrawiania finansów spółki, w trakcie którego pozostaje ona uzależniona od działania niektórych polskich instytucji publicznych oraz od swojego większościowego akcjonariusza Gi International, ale także umożliwi jej konkurowanie o nowe kontrakty na polskim rynku pracy" - dodał wiceprezes Paolo Caramello.

W piątek NWZ spółki zdecyduje w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

"Zarząd rozważa obecnie potrzebę dokonania istotnego podwyższenia kapitału spółki, niezależnie od wyniku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zaplanowanego na ten piątek" – powiedział Paolo Caramello.

W grudniu 2021 r. GI International wezwał do sprzedaży 16.328.099 akcji Gi Group Poland, stanowiących 24,83 proc. ogólnej liczby głosów na WZ, po cenie 1,45 zł za sztukę. Jak podano, wzywający zamierza po przeprowadzeniu wezwania osiągnąć do 65.753.888 głosów na WZ, stanowiących 100 proc. ich ogólnej liczby.

Przyjmowanie zapisów rozpoczęło się 11 stycznia 2022 r., a zakończy 9 lutego 2022 r.

Gi Group jest międzynarodową agencją pracy i doradztwa personalnego. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki