Za mieszkanie Kuchcińskiego wciąż płaci Sejm

Marek Kuchciński, choć już od 8 sierpnia nie pełni funkcji marszałka Sejmu, to wciąż zajmuje mieszkanie w willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie. Za lokatora płaci Kancelaria Sejmu, a więc "pan płaci, pani płaci, my płacimy". 

(fot. MACIEJ GOCLON / FotoNews)

Minął już ponad miesiąc od utraty stanowiska, które uprawniało Marka Kuchcińskiego jako marszałka Sejmu do zajmowania mieszkania w willi w centrum Warszawy. Jak napisała "Rzeczpospolita", mimo czterech tygodni na wyprowadzkę polityk PiS nie spieszy się z opuszczeniem luksusowego 100-metrowego lokum w prezydenckim pałacyku. Przypomnijmy, że koszt wynajmu opłacany przez Kancelarię Sejmu to 4,1 tys. zł miesięcznie. 

Mieszkanie w pałacyku prezydenckim wynajęto dla marszałka mimo apartamentu w hotelu sejmowym, który Marek Kuchciński miał do dyspozycji (wystarczał on m.in. Ewa Kopacz).  

Jak się okazuje, może w nim mieszkać kolejne miesiące. Zgodnie z umową najmu lokator powinien zwolnić mieszkanie w terminie do dwóch miesięcy od zaprzestania wykonywania sprawowanej przez niego funkcji. I to nie koniec. W "uzasadnionych wypadkach" można wydłużyć czas najmu o kolejne 4 miesiące, co razem daje pół roku zajmowania mieszkania przysługującego ze względu na funkcję, której się już nie pełni.

Marszałkowie z PO nie korzystali z "takich udogodnień"

Z rządowych willi nie korzystał ani Bronisława Komorowski, który wraz z rodziną mieszkał wówczas na Powiślu ani Ewa Kopacz, której wystarczał hotel sejmowy.

Najwyraźniej on nie wystarcza byłemu już marszałkowi, bo otrzymał do dyspozycji taki sam apartament. 

aw

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 chipek

Ile PiSuarowy trollu płacą za te wPiSy? A może czas na naukę bo rok szkolny już się zaczął! Prawdą jest że działacz PiSuarowy szkoły nie musi kończyć ale mafia PiSowska może być niedługo w odwrocie i takie trolle też.

! Odpowiedz
1 17 secundus

bo to mieszkanie mu się po prostu należy!

! Odpowiedz
0 19 drabio

Ciągnie kucharek ile wlezie, bo co w końcu się należy. Co skorzysta to jego... Ale dno... Jest takich ptaków w opór, doić trzeba umieć, do dojenia trzeba mieć k.....rewski charakter aby powiedzieć że robi się to zgodnie z prawem...

! Odpowiedz
4 13 carlito1

A jak tam komisja do spraw organizacji euro 2012???? bo z tego co pamiętam to niedawno jeszcze działała..

! Odpowiedz
2 29 antek10

Sami sobie te przepisy wymyślili . Więc o co kaman?

! Odpowiedz
58 11 jacyna2017

Strasznie Bankier przywiązany do tematu - jakaś dyrektywa? A zapomniał napisać, że po tym jak odwołano p Kuchcińskiego okazało się, że p Burusewicz z PO/KO też latał z rodziną rządowym samolotem i nic mu się nie stało! Są rowni i specjalna kasta, której się nie tyka w PO i mediach !

! Odpowiedz
4 33 antybolszewik

I po co powtarzasz to kłamstwo. Okazało się że to był wymysł dla PiSowskich trolli.

! Odpowiedz
3 24 antybolszewik

Żeby odkłamać błoto z TVP_PiS_INFO. Córka Borusewicza podczas spotkań z politykami zagranicznymi pełniła obowiązki "Pani domu". Przy rewizytach i spotkaniach gdzie zaproszenie obejmowało "polityka wraz z żoną" pełniła obowiązki osoby towarzyszącej w delegacji. Bogdan Borusewicz jest wdowcem.

! Odpowiedz
0 16 ajwaj

jacynka kochana
twój swiat pieknych marzen to POPIS i Rosja :)
I nic wiecej ?

! Odpowiedz
3 30 samsza

Zgłasza w oświadczeniu majątkowym te 4,1 tys. zł miesięcznie i płaci od tego podatek, czy znowu jakieś wyjątkowe zwolnienie ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne