REKLAMA

Za mieszkanie Kuchcińskiego wciąż płaci Sejm

Agata Wojciechowska2019-09-11 10:55redaktor
publikacja
2019-09-11 10:55

Marek Kuchciński, choć już od 8 sierpnia nie pełni funkcji marszałka Sejmu, to wciąż zajmuje mieszkanie w willi przy ul. Bacciarellego w Warszawie. Za lokatora płaci Kancelaria Sejmu, a więc "pan płaci, pani płaci, my płacimy". 

Minął już ponad miesiąc od utraty stanowiska, które uprawniało Marka Kuchcińskiego jako marszałka Sejmu do zajmowania mieszkania w willi w centrum Warszawy. Jak napisała "Rzeczpospolita", mimo czterech tygodni na wyprowadzkę polityk PiS nie spieszy się z opuszczeniem luksusowego 100-metrowego lokum w prezydenckim pałacyku. Przypomnijmy, że koszt wynajmu opłacany przez Kancelarię Sejmu to 4,1 tys. zł miesięcznie. 

fot. MACIEJ GOCLON / / FotoNews

Mieszkanie w pałacyku prezydenckim wynajęto dla marszałka mimo apartamentu w hotelu sejmowym, który Marek Kuchciński miał do dyspozycji (wystarczał on m.in. Ewa Kopacz).  

Jak się okazuje, może w nim mieszkać kolejne miesiące. Zgodnie z umową najmu lokator powinien zwolnić mieszkanie w terminie do dwóch miesięcy od zaprzestania wykonywania sprawowanej przez niego funkcji. I to nie koniec. W "uzasadnionych wypadkach" można wydłużyć czas najmu o kolejne 4 miesiące, co razem daje pół roku zajmowania mieszkania przysługującego ze względu na funkcję, której się już nie pełni.

Marszałkowie z PO nie korzystali z "takich udogodnień"

Z rządowych willi nie korzystał ani Bronisława Komorowski, który wraz z rodziną mieszkał wówczas na Powiślu ani Ewa Kopacz, której wystarczał hotel sejmowy.

Najwyraźniej on nie wystarcza byłemu już marszałkowi, bo otrzymał do dyspozycji taki sam apartament. 

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie.

Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (17)

dodaj komentarz
chipek
Ile PiSuarowy trollu płacą za te wPiSy? A może czas na naukę bo rok szkolny już się zaczął! Prawdą jest że działacz PiSuarowy szkoły nie musi kończyć ale mafia PiSowska może być niedługo w odwrocie i takie trolle też.
secundus
bo to mieszkanie mu się po prostu należy!
drabio
Ciągnie kucharek ile wlezie, bo co w końcu się należy. Co skorzysta to jego... Ale dno... Jest takich ptaków w opór, doić trzeba umieć, do dojenia trzeba mieć k.....rewski charakter aby powiedzieć że robi się to zgodnie z prawem...
carlito1
A jak tam komisja do spraw organizacji euro 2012???? bo z tego co pamiętam to niedawno jeszcze działała..
antek10
Sami sobie te przepisy wymyślili . Więc o co kaman?
jacyna2017
Strasznie Bankier przywiązany do tematu - jakaś dyrektywa? A zapomniał napisać, że po tym jak odwołano p Kuchcińskiego okazało się, że p Burusewicz z PO/KO też latał z rodziną rządowym samolotem i nic mu się nie stało! Są rowni i specjalna kasta, której się nie tyka w PO i mediach !
antybolszewik
I po co powtarzasz to kłamstwo. Okazało się że to był wymysł dla PiSowskich trolli.
antybolszewik
Żeby odkłamać błoto z TVP_PiS_INFO. Córka Borusewicza podczas spotkań z politykami zagranicznymi pełniła obowiązki "Pani domu". Przy rewizytach i spotkaniach gdzie zaproszenie obejmowało "polityka wraz z żoną" pełniła obowiązki osoby towarzyszącej w delegacji. Bogdan Borusewicz jest wdowcem.
ajwaj
jacynka kochana
twój swiat pieknych marzen to POPIS i Rosja :)
I nic wiecej ?
samsza
Zgłasza w oświadczeniu majątkowym te 4,1 tys. zł miesięcznie i płaci od tego podatek, czy znowu jakieś wyjątkowe zwolnienie ?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki