REKLAMA

ZUS dyscyplinarnie zwolnił dyrektora oddziału w Bydgoszczy

2016-10-20 09:42
publikacja
2016-10-20 09:42
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił dyscyplinarnie dyrektora oddziału w Bydgoszczy - poinformował PAP rzecznik prasowy Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Trwa otwarty konkurs na to stanowisko, tak jak na miejsca w pozostałych oddziałach ZUS.

"Były dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy Krzysztof Bułkowski nie jest już pracownikiem ZUS. Został dyscyplinarnie zwolniony z pracy" - powiedział w czwartek PAP Andrusiewicz.

Bułkowski zarzucił wiceprezesowi ZUS Marcinowi Wojewódce, że pod koniec września w Bydgoszczy, gdy miał wręczyć mu odwołanie z funkcji, złożył mu propozycję korupcyjną. Dyrektor powiadomił policję, która zatrzymała wiceprezesa, ale prokuratura nie postawiła mu zarzutów i zwolniła. Wojewódka poinformował prokuraturę o fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

"Powodem rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika było ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, działanie na szkodę Zakładu i swojego pracodawcy m.in. poprzez składanie fałszywych zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez członka zarządu ZUS. Doprowadzając do bezpodstawnego zatrzymania wiceprezesa Zakładu, Krzysztof Bułkowski oczernił wizerunek nie tylko swojego bezpośredniego przełożonego, ale i całej instytucji" - podkreślił Andrusiewicz. (PAP)

ago/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Mm
Oj czytanie ze zrozumieniem mocno chyba kuleje. Albo świadomości brak. pzu czy też ZUS - przecież można tak łatwo pomylić....
~Ppiu
Niech sie dzieje w tym PZU. Ja tam miksuje sie ze swoimi ubezpieczeniami do innego ubezpieczyciela. Ostatnio jak miałem przedłużyć OC zapytałem o to z czego wynika 40% podwyżki. Pracownica z ZUS powiedziała że z 500+

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki