ZUS dyscyplinarnie zwolnił dyrektora oddziału w Bydgoszczy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił dyscyplinarnie dyrektora oddziału w Bydgoszczy - poinformował PAP rzecznik prasowy Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Trwa otwarty konkurs na to stanowisko, tak jak na miejsca w pozostałych oddziałach ZUS.

"Były dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy Krzysztof Bułkowski nie jest już pracownikiem ZUS. Został dyscyplinarnie zwolniony z pracy" - powiedział w czwartek PAP Andrusiewicz.

Bułkowski zarzucił wiceprezesowi ZUS Marcinowi Wojewódce, że pod koniec września w Bydgoszczy, gdy miał wręczyć mu odwołanie z funkcji, złożył mu propozycję korupcyjną. Dyrektor powiadomił policję, która zatrzymała wiceprezesa, ale prokuratura nie postawiła mu zarzutów i zwolniła. Wojewódka poinformował prokuraturę o fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

"Powodem rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika było ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, działanie na szkodę Zakładu i swojego pracodawcy m.in. poprzez składanie fałszywych zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez członka zarządu ZUS. Doprowadzając do bezpodstawnego zatrzymania wiceprezesa Zakładu, Krzysztof Bułkowski oczernił wizerunek nie tylko swojego bezpośredniego przełożonego, ale i całej instytucji" - podkreślił Andrusiewicz. (PAP)

ago/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Mm

Oj czytanie ze zrozumieniem mocno chyba kuleje. Albo świadomości brak. pzu czy też ZUS - przecież można tak łatwo pomylić....

! Odpowiedz
2 1 ~Ppiu

Niech sie dzieje w tym PZU. Ja tam miksuje sie ze swoimi ubezpieczeniami do innego ubezpieczyciela. Ostatnio jak miałem przedłużyć OC zapytałem o to z czego wynika 40% podwyżki. Pracownica z ZUS powiedziała że z 500+

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil