REKLAMA

Z tarczy antykryzysowej przekazano już 122,47 mld zł

2020-07-29 21:59
publikacja
2020-07-29 21:59
Z tarczy antykryzysowej przekazano już 122,47 mld zł
Z tarczy antykryzysowej przekazano już 122,47 mld zł
fot. Daniel Jedzura / / Shutterstock

122,47 mld zł przekazano w ramach covidowskiej Tarczy antykryzysowej - poinformował w środę resort rozwoju. Jak dodano, ponad 40 mld zł przeznaczono na zwolnienie ze składek ZUS i na ochronę miejsc pracy oraz mikropożyczki dla firm.

Ministerstwo podało, że 21,08 mld zł kosztowało zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r., odroczenia/rozłożenia na raty składek do ZUS oraz świadczenia postojowe.

Z kolei 21,81 mld zł z Tarczy przeznaczono na: ochronę miejsc pracy, dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MMŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców.

Ministerstwo dodało, że w ramach pomocy covidowskiej przeznaczono 60,9 mld na subwencje z Tarczy Finansowej PFR. BGK na zabezpieczenie kredytów wydał 19,45 mld zł, a ARP przeznaczyła 44,7 mln zł.

Celem obowiązującej od 1 kwietnia Tarczy antykryzysowej jest przeciwdziałanie gospodarczym skutkom pandemii. Przewiduje ona m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące; świadczenie postojowe dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Komentarze (2)

dodaj komentarz
barnabka
Mój mąż prowadzi własną firmę i skorzystał z pomocy PFR. Tarcza była logicznie rozpisana na ich stronie, dzięki czemu każdy po przeczytaniu wiedział jaka subwencja mu sie należy. Była też dedykowana infolinia, więc spokojnie każdy mógł skorzystać.
edwinn
Dużym ułatwieniem było dokładne i szczegółowe opisanie zasad programu na stronie PFR, przez co sam wniosek i otrzymanie subwencji nie było trudna. Całość oceniam na duży plus.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki