REKLAMA

Z Polskiej Spółki Gazownictwa chce odejść dobrowolnie ponad 1,3 tys. pracowników

2015-04-02 11:24
publikacja
2015-04-02 11:24

Ponad 1,3 tys. pracowników zgłosiło się do programu dobrowolnych odejść przeprowadzanego przez Polską Spółkę Gazownictwa, spółkę zależną PGNiG - poinformowała Polska Spółka Gazownictwa w komunikacie prasowym.

Pracownicy o największym stażu pracy mogą liczyć na odprawy przekraczające 100 tys. złotych.

"Sukces programu przeszedł nasze oczekiwania. Zgłosiło się przeszło 1,3 tys. osób. Ta forma optymalizacji zatrudnienia pozwoliła zrealizować założone przez spółkę cele restrukturyzacyjne, z korzyścią dla pracowników" - powiedział prezes Polskiej Spółki Gazownictwa, Sylwester Bogacki, cytowany w komunikacie.

Polska Spółka Gazownictwa, największy w kraju dystrybutor paliw gazowych, kończy zainicjowany w 2013 roku proces restrukturyzacji.

"Restrukturyzacja zatrudnienia to jeden z elementów strategii zakładającej poprawę efektywności i podniesienie konkurencyjności spółki. Wyzwania, jakie czekają PSG w następnych latach to utrzymanie pozycji lidera na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, a także konieczność wygenerowania dodatkowych środków finansowych na inwestycje w infrastrukturę" - powiedział prezes PSG.

Oszczędności wynikające z PDO zostaną w całości przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę.

Przedsiębiorstwo, które dystrybuuje blisko 90 procent gazu na polskim rynku, zamierza w ciągu najbliższych lat zainwestować ponad 12 mld zł w budowę i modernizację gazociągów. PSG zarządza siecią ponad 170 tys. km gazociągów, z których ok. 25 procent liczy ponad 25 lat. Część z nich jest znacznie starsza i wymaga szybkiej modernizacji.

Długofalowa strategia spółki zakłada utrzymanie pozycji lidera na rynku dystrybucji paliw gazowych w Polsce. Spółka zamierza także w najbliższych latach zwiększyć wolumen dystrybuowanego paliwa o 2 miliardy metrów sześc. W tym celu rozbudowuje sieć gazociągów na terenie kraju. Do zadań Polskiej Spółki Gazownictwa należy prowadzenie ruchu sieciowego, rozbudowa, konserwacja oraz remonty sieci i urządzeń, dokonywanie pomiarów jakości i ilości transportowanego gazu. Spółka świadczy usługę transportu paliwa gazowego na bazie umów zawartych z przedsiębiorstwami zajmującymi się sprzedażą paliwa gazowego.

Zakończenie PDO w Polskiej Spółce Gazownictwa ogłoszone zostanie 17 kwietnia. Wtedy też znana będzie ostateczna liczba pracowników, którzy skorzystają z programu dobrowolnych odejść.

W 2014 roku PSG zanotowała przychody na poziomie 4,21 mld zł, przy zysku netto 850 mln zł. Spółka dystrybuuje 90 procent gazu na polskim rynku (ponad 9,7 mld m sześc. gazu) rocznie.

Polska Spółka Gazownictwa zatrudnia obecnie ponad 12.000 osób. Swoją działalność prowadzi w oparciu o sześć oddziałów zlokalizowanych w Gdańsku, Poznaniu, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Zabrzu. (PAP)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~piotr
czy ktoś wie ile kosztował program neptun i Hermes?
~gazol
Dlaczego ci z psg otrzmali tak mało za pdo a ci z pgnig od maja dostaną jeszcze raz tyle sprawa tylko do trybunału.
~demarko
witam znam ta branże wiec powiem tak prezesie bogacki naj lepsze gazole sa a może powiem byli na slasku a pan i cała warszawka obudzicie się z reka w nocniku powiem więcej żaden właściciel firmy nie pozbywa się tak wyszkolonej kadry i oby nie było tak ze obce firmy na tym skorzystają dziś my jutro wy a jeszcze z innej beczki jak witam znam ta branże wiec powiem tak prezesie bogacki naj lepsze gazole sa a może powiem byli na slasku a pan i cała warszawka obudzicie się z reka w nocniku powiem więcej żaden właściciel firmy nie pozbywa się tak wyszkolonej kadry i oby nie było tak ze obce firmy na tym skorzystają dziś my jutro wy a jeszcze z innej beczki jak kasa ze slaska płynie czujemy się ja w rodzinie białych kołnierzyków co nie wykresy i jak zawsze papier wszystko przyjmie siec gazowa to nie oprogramowanie ze jedno klikniecie i jest cacy
~ana
Przykro że tak dużo ludzi zostawia pracodawcę który ich pracą dorobił się takich zysków,całą śmietankę na tym torcie zostawiacie cwaniakom którzy za parę lat będą zjadać ten tort na b.wysokich emeryturach.
~ika11rak
ludzie sami odchodzą po 37 latach pracy to co że dadzą kase jak nawet po tylu latach pracy nie można otrzynać zasiłku przedemerytalnego a żeby mieć skladlki zdrowotne trzeba klamki czyścic w urzędzie pracy a nikt jeszcze nie pomyślał o tych co mają taki staż i sami odchodzą bo są już zmęczeni praca i chorują a składki zdrowotne ludzie sami odchodzą po 37 latach pracy to co że dadzą kase jak nawet po tylu latach pracy nie można otrzynać zasiłku przedemerytalnego a żeby mieć skladlki zdrowotne trzeba klamki czyścic w urzędzie pracy a nikt jeszcze nie pomyślał o tych co mają taki staż i sami odchodzą bo są już zmęczeni praca i chorują a składki zdrowotne nam się należą po takich stażach urząd pracy 56 zł składki zdrowotne wiem co pisze bo tam jestem zarejestrowana wszyscy maja jakieś prawa a my co idziemy na PDO żadnych np.: ja poszłam na PDO po 37 latach pracy i co z tego dostałam na rękę 45.000 tyś na ile mi to starczy a do emerytury 8 lat uważam ze jesteśmy poszkodowani
~gaz
Panie Prezesie, należy przyjrzeć się bliżej kadrze kierowniczej po układach bez kompetencji, wykształcenia,kultury, szacunku itp. oraz zacząć od obniżenia im wynagrodzeń za lenistwo!!! Dzisiaj pracownik na stanowisku Kierowniczym żeby zarabiał takie pieniądze w firmie się szanującej , musi się naprawdę wykazać wysokimi kompetencjami Panie Prezesie, należy przyjrzeć się bliżej kadrze kierowniczej po układach bez kompetencji, wykształcenia,kultury, szacunku itp. oraz zacząć od obniżenia im wynagrodzeń za lenistwo!!! Dzisiaj pracownik na stanowisku Kierowniczym żeby zarabiał takie pieniądze w firmie się szanującej , musi się naprawdę wykazać wysokimi kompetencjami i wykształceniem kierunkowym. Zero ścieżek rozwoju dla zwykłych pracowników którzy mogą coś wnieść mądrego do firmy a nie komunistyczne zagrywki jakimi się posługują.Należy postawić na wykształconych ludzi po Uczelniach Technicznych - profil wykształcenia winien być zgodny z wymaganiami stawianymi dla dla danego stanowiska pracy . A Pracownicy nie posiadający odpowiednich kwalifikacji powinni odejść z firmy.
~em
Obecnie w gazownictwie nie pracują fachowcy,wszystko przelicza się na pieniądze a nie na fachowość i bezpieczeństwo.Wszystko przejmuje Warszawka tam tworzą sobie miejsca pracy,a pozostałe zakłady likwidują, bo co ich obchodzą inne miasta.Ludzie na bruk
~psg
Mam pytanie do Pana prezesa PSG jak to świadczy o firmie z której chce "dobrowolnie" odejść ponad 10% pracowników ? Prawda jest taka od kiedy scentralizowano spółki regionalne takie jak np. Górnośląską Spółkę Gazownictwa która przez ostatnie lata wypracowywała jeden z największych zysków ze wszystkich spółek i zaczęto wprowadzać Mam pytanie do Pana prezesa PSG jak to świadczy o firmie z której chce "dobrowolnie" odejść ponad 10% pracowników ? Prawda jest taka od kiedy scentralizowano spółki regionalne takie jak np. Górnośląską Spółkę Gazownictwa która przez ostatnie lata wypracowywała jeden z największych zysków ze wszystkich spółek i zaczęto wprowadzać " warszawskie" reguły wszystko zostało wywrócone do góry nogami . To co dobrze funkcjonowało i przede wszystkim przynosiło zysk w/g wyliczeń " Warszawy" stało się nie opłacalne. Dyrektorzy poszczególnych oddziałów nie mają żadnej mocy sprawczej rządzi "góra' z którą muszą się zgadzać bo inaczej sami stracą pracę i koniec. Związki zawodowe których jest kilkanaście w firmie też wyżej h... nie podskoczą bo są płaceni przez prezesa proste. Wydzielanie pewnych struktur do firm zewnętrznych w ramach tzw.optymalizacji zatrudnienia i oszczędności to fikcja chciałbym zobaczyć raport za rok dwa ile te firmy będą kasowały PSG za usługi . PSG nie wykazało się żadną pomocą dla pracowników którzy chcieli założyć spółki pracownicze i świadczyć usługi na rzecz PSG o czym to świadczy to proste ktoś na tym trzyma już łapę i zaczęło się krojenie tortu.
Pracownicy którzy chcą "dobrowolnie odejść" dzielą się na trzy grupy : Ci co maja już tuż tuż wiek emerytalny i tym się w ogóle nie dziwię , tych którzy uciekają z firmy bo albo by i tak za jakiś czas zostali zwolnieni ( w spółce po zakończeniu PDO będzie przeprowadzona etatyzaja takie nowe polskie słowo) lub mają coś na sumieniu bo takich też w tej firmie nie brak i takich do których ja należę którzy mają dość są wypaleni i nie mają żadnego wujka na wysokim stołku żeby być odpowiednio docenionym .
Pozdrawiam Wszystkich Gazowników

Jeszcze Gazownik z ponad 20 letnim stażem

Hasło przewodnie firmy:
" Za wasz wkład nasze wsparcie" kpina

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki