Wólka Kosowska: KAS zajęła towar wart 12 mln zł

W wyniku kontroli Krajowej Administracji Skarbowej na terenie bazarów w Wólce Kosowskiej zajęty został m.in. towar niewiadomego pochodzenia o wartości około 12 mln złotych; wszczęto 14 spraw karnych i zatrzymano cztery osoby, w tym jedną, posługującą się sfałszowanym paszportem.

(Ministerstwo Finansów)

Na bazarach w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrole na bazarach. Jak informuje KAS w czwartkowym komunikacie prasowym, ich dotychczasowym wynikiem jest zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o szacunkowej wartości około 12 mln złotych, wszczęcie 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób (trzech obywateli Pakistanu oraz jednego obywatela Indii), a wśród nich jedną posługującą się sfałszowanym paszportem. Ponadto zabezpieczone zostały artykuły z podrobionymi zastrzeżonymi przez producentów znakami towarowymi.

Kontrolom podległy także samochody, w których znajdował się towar nie posiadający dokumentów, potwierdzających legalność pochodzenia.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

Jak podkreślił pełnomocnik Szefa Krajowej Administracji Skarbowej ds. zwalczania szarej strefy na krajowych targowiskach i bazarach Marcin Kopczyk - cytowany w komunikacie prasowym KAS - "działania na bazarach prowadzone są systematycznie; ograniczają bezkarne wprowadzanie nielegalnych, wadliwych i często szkodliwych dla zdrowia produktów". Wyraził też przekonanie, że takie kontrole są "jednym z ważniejszych narzędzi ograniczających szarą strefę, co w efekcie działa na korzyść uczciwych przedsiębiorców".

Funkcjonariusze będą kontynuować działania kontrolne.(PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 5 darek3213

Nie wiem czy skarbówka śpi takie kontrole powinny być codziennie .Powinien być stały punkt KAS i wszystkie samochody wyjeżdżające sprawdzane łącznie z kurierami i to samo na Ptaku.
To jest sama lewizna .
co ma zrobić ktoś kto produkuje w kraju.

! Odpowiedz
3 1 hatlik1

Policja jest tam skorumpowana i łapię tylko konkurencję tych którzy im płacą Ja jako Polski obywatel rządem kotroli wszystkich towarów i nałożenia dużych ceł na Chiny

! Odpowiedz
9 8 bojack_pl

Te 12mln to jakis smiech na sali. Proponuje zeby skarbowka pojechala tam w piatek w nocy zobaczyc jakie tam sie walki kreci....

! Odpowiedz
2 8 karbinadel

"Krajowej Administracji Sądowej" ? :-)

! Odpowiedz
2 33 niepelnosprawny_org

czemu tylko wybrane osoby, stoiska? Wólkę trzeba całą sprawdzić, wszystko tam w jednym miejscu...

! Odpowiedz
1 20 dziki_losos

Reszta za szybko biega :P

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne