REKLAMA

Wojewoda mazowiecki: Wprowadziłbym zakaz aut ze starymi dieslami, gdyby nie dyskryminował ekonomicznie części obywateli

2023-05-27 07:06
publikacja
2023-05-27 07:06

Wprowadziłbym zakaz dla aut ze starymi dieslami na Mazowszu, gdyby nie dyskryminował ekonomicznie i nie wykluczał części obywateli - powiedział środowemu "Super Expressowi" wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda mazowiecki: Wprowadziłbym zakaz aut ze starymi dieslami, gdyby nie dyskryminował ekonomicznie części obywateli
Wojewoda mazowiecki: Wprowadziłbym zakaz aut ze starymi dieslami, gdyby nie dyskryminował ekonomicznie części obywateli
fot. VLADISLAV BOGUTSKI / / Pexels

"Z tego co słyszę, prezydent Trzaskowski chciałby taki zakaz wprowadzić od przyszłego roku. Niech położy projekt na stół, będziemy mogli o nim dyskutować. Sama idea w tym przypadku nie jest kontrowersyjna, w odróżnieniu od +Tempa 30+, a ja bym powiedział, że realnie dziś nawet na niektórych ulicach +tempa 5 km/h+. Bo tak się realnie jeździ w korkach po Warszawie" - dodał Bocheński.

"Ja mam wrażenie, że ktoś tu te remonty planuje tak, jakby rzucał rzutkami w mapę - gdzie trafi, tam rozkopują. I mamy efekty w postaci nieprzejezdnych dwóch równoległych ulic" - ocenił.

Bocheński skomentował też kwestię parkowania na Saskiej Kępie. "Jeśli chodzi parkowanie na Saskiej Kępie to będę podtrzymywał stanowisko poprzedniego wojewody. Strefę płatnego parkowania wprowadza się tam, gdzie zarządca drogi chce wymusić większą rotacje parkujących aut. O ile w ścisłym centrum jest to uzasadnione, o tyle na Saskiej Kępie nie ma potrzeby rotacji. Jest potrzeba zapewnienia mieszkańcom odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. A nie taka jest rola stref z parkometrami" - podkreślił w rozmowie z "SE" wojewoda mazowiecki.(PAP)

szz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
andrettoni
Stare diesle można napędzać olejem rzepakowym i stają się bardziej ekologiczne niż samochody elektryczne napędzane prądem robionym z węgla. Tylko trzeba mieć mózg.
darius19
za kazde dzialanie zmierzajace do ochrony srodowiska i zasobow - trzeba zaplacic. Nestety. Ludzie wybieraja najtansze rozwiazania. Mimo ze bywaja one "najdrozsze" dla srodowiska. Odsowanie "na pozniej" to jak odsuwanie placenia rachunku.
santoriusz
jakie to są te najtańsze, oświeć mnie geniuszu intelektu. Ludzie wybierają racjonalne, takie na jakie ich stać. Niech Ci proekologiczni ustawodawcy zamienią się z ludźmi na wypłaty to i ludzie wybiorą najlepsze rozwiązania nie patrząc na koszty. TYLE, każdy z odrobiną samodzielnego myślenia zrozumie.
zoomek
Na szczęście na PadlinieU wszystkie czołgi i samoloty spełniją normy EURO6.
A łodzie podwodne są z napędem żaglowym aby było eko.
No i elektronika wojskowa MOŻE ZAWIERAĆ ołów bo to jest koszerny wtedy ołów.
Szalom!

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki