REKLAMA

Wojciech Sobieraj w najbliższych kilku latach skupi się na rozwoju działalności Alior Banku

2015-08-27 10:51
publikacja
2015-08-27 10:51

Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, w najbliższych kilku latach zamierza skupić się na wsparciu procesu zmiany właściciela banku, dokończeniu jego integracji z Meritum Bankiem i dalszym rozwoju organicznym - poinformował w czwartek Alior Bank.

Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku / Newseria

"Alior Bank informuje, że wywiad z Prezesem Wojciechem Sobierajem, opublikowany we wrześniowym numerze miesięcznika "Forbes", zawiera tytuł i wstęp, które mogą wprowadzać czytelników w błąd" - napisano w oświadczeniu banku.

"Zgodnie z samą treścią wywiadu oraz wielokrotnie powtarzanymi deklaracjami, intencją prezesa Sobieraja jest pozostanie w Alior Banku i aktywne uczestnictwo w procesie konsolidacji polskiego sektora bankowego. W najbliższych kilku latach prezes zamierza skupić się na wsparciu procesu zmiany właściciela Alior Banku, dokończeniu integracji z Meritum Bankiem i dalszym rozwoju działalności organicznej Banku" - dodano.

W wywiadzie dla "Forbes" Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku informował, że rozważa odejście z banku.

Sobieraj, cytowany przez forbes.pl, powiedział, że "Przejmiemy wspólnie z PZU dla Alior Banku jeszcze jeden, dwa banki i wtedy może odejdę. Żeby nie było wątpliwości: nie sprzedam akcji Aliora, dopóki tu jestem".

Poinformował, że nie planuje założyć kolejnego banku, a platformę typu peer-to-peer lending.

Wojciech Sobieraj jest twórcą Alior Banku, od kwietnia 2008 r. pełni funkcję prezesa tego banku. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~wooo
Zniecheciłem się do akcji tej instytucji gdy wywindowali cene do ponad 100 PLN później dyrektorzy sprzedali swoje akcji po czym podali info o stworzeniu dużych rezerw co zwaliło kurs w dół. Ludzie nie dajcie sie nabierac takim instytucjom!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki