REKLAMA

Włoskie MSW zakazuje eksmisji migrantów na bruk

2017-08-26 13:49
publikacja
2017-08-26 13:49

[Aktualizacja 7:40] Migranci i uchodźcy we Włoszech nie będą więcej wyrzucani z nielegalnie zajmowanych budynków, jeśli wcześniej nie zostanie im zagwarantowane inne miejsce zamieszkania - postanowiło MSW w Rzymie zapowiadając zmianę zasad postępowania w takich przypadkach.

fot. Pascal Rossignol / / Reuters

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, o którym informują w sobotę media, dach nad głową będzie zapewniany tym migrantom, którzy mają prawo do opieki i ubiegania się o azyl.

Decyzja ta została podjęta po tym, gdy w Rzymie doszło w czwartek do poważnych starć między policją a kilkuset uchodźcami, głównie z Erytrei i Etiopii, których siłą eksmitowano z nieużytkowanego budynku koło dworca Termini. Na znak protestu przeciwko wyrzuceniu z biurowca migranci koczowali kilka dni na placu, a gdy policjanci podjęli próbę ich usunięcia stamtąd, zaatakowali ich. Funkcjonariusze odpowiedzieli użyciem armatek wodnych.

Według mediów w czasie zamieszek doszło do użycia siły po obu stronach. Aresztowano czterech migrantów, którzy atakowali policjantów.

Wiele kościelnych i humanitarnych organizacji stanęło w obronie wyrzuconych ludzi, wśród których są kobiety i dzieci.

Dziennik "La Repubblica" podkreśla, że decyzja MSW zabraniająca przeprowadzania eksmisji w przypadku braku miejsc zastępczych dla migrantów to próba znalezienia równowagi między poszanowaniem praworządności i ochroną tych, którzy nie mają dachu nad głową. Rozporządzenie ma zostać wysłane w najbliższych dniach do władz lokalnych w całym kraju.

Kilka tysięcy osób manifestowało w sobotę w Rzymie przeciwko eksmitowaniu migrantów i uchodźców z nielegalnie zajmowanych przez nich budynków. Protest odbył się dwa dni po tym, jak taka eksmisja kilkuset ludzi zamieniła się w starcia z policją.

"Chcemy domów" - krzyczeli manifestujący migranci. Nieśli też transparenty z hasłem: "Uchodźcy to nie terroryści". Demonstrację ochraniały wzmocnione siły policji. Doszło do zamieszek, a według świadków przemocy dopuściły się obie strony.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ kot/ eaw/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
dede_lu
Zgodnie z komunistycznym manifestem z Ventotene którego założenia są realizowane przez UE, "własność prywatna musi być zniesiona,skorygowana lub rozszerzona bez dogmatycznych zasad"...dlatego nie ma się co dziwić.
ajwaj
Jednoznaczne przestepstwo wladz Wloch na gwizdek NWO, usankcjonowanie m.in. zaboru mienia, wolnosci dla wybranej grupy tj. ciemnoskórych inwazorów z Afryki

Ulatwienie inwazji na Europe c.d.
slc350
Proponuję żeby każdy Włoch którego dom spodoba się "migrantom" został z niego natychmiast wyrzucony celem integracji.....
samsza
Warto przetestować nowe prawo przez próbę zajęcia budynku włoskiego parlamentu, muzeów, budynków policji i wojska, itd.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki