Wkrótce kurierowi InPostu będziemy mogli zapłacić kartą

analityk Bankier.pl

Już niedługo za paczkę dostarczoną przez kuriera firmy InPost będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą. Wdrożenie terminali akceptujących plastiki jest już na ostatniej prostej.

InPost będzie kolejną firmą kurierską, która pozwoli uregulować należność za paczkę za pomocą karty płatniczej. Podobne rozwiązanie testuje już DPD. W ramach pilotażu terminale do płatności kartowych otrzymało kilkuset kurierów DPD z Warszawy, a do końca 2017 planowane jest zakończenie wdrożenia w kolejnych miastach. Terminale Verifone, w które zostali wyposażeni kurierzy DPD będą też akceptować płatności Blikiem. Z naszych informacji wynika, że wdrożenie tej metody płatności nastąpi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wkrótce kurierowi InPostu będziemy mogli zapłacić kartą
Wkrótce kurierowi InPostu będziemy mogli zapłacić kartą (fot. phovoir / YAY Foto)

Kurierzy InPostu będą nosili ze sobą mobilne terminale firmy Ingenico. - Wdrożenie terminali Ingenico w spółce InPost wspierane przez Mastercard jest na ostatniej prostej. Nasze urządzenia są obecnie dostarczane do firmy wyznaczonej przez tego operatora logistycznego, a urządzenia są po testach produkcyjnych – mówi Piotr Waś, country manager na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie, Ingenico Group. 

Agentem rozliczeniowym płatności dokonywanych przez terminale Ingenico udostępniane kurierom InPostu będzie firma eCard. Na tę chwilę firmy nie zdradzają jednak dokładnej daty udostępnienia usługi. - Usługa zostanie wprowadzona wkrótce. W terminale będą wyposażenie wszyscy nasi kurierzy – mówi Wojciech Kądziołka, rzecznik grupy Integer.

Kurierzy InPostu będą nosili ze sobą terminale iCMP. To niewielkie urządzenia przenośne, które oprócz tradycyjnej transakcji z użyciem chipa lub paska magnetycznego, pozwalają też płacić zbliżeniowo. W tym przypadku wdrożenie nie obejmuje jednak Blika.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kilimandżaro

Biorąc pod uwagę liczbę oraz rotację kurierów Inpostu do innych firm nie powinno być zdziwienia co chwilę nowy nie zna biedak terenu to i paczki odwozi z powrotem na punkt Mają deko za małe rejony jakby im zwiększyć to paczki z grudnia 2016 będę w grudniu 2017 :-)

! Odpowiedz
3 4 ~gosc

Jak wcześniej InPost nie upadnie.....

! Odpowiedz
0 4 ~ja

Nie upadnie, zostanie sprzedany poczcie z Mongolii. A naszą Pocztę Polską kupi państwowy operator z Zimbabwe.

! Odpowiedz
0 1 ~Kamil

Jak konduktorowi w łapę, też kurier przyjmie ;)

! Odpowiedz
5 10 ~Zenek

ten kurier inpostu to najpierw z tą paczką to musi dotrzeć do odbiorcy bo z tym jest teraz największy problem

! Odpowiedz
2 1 ~blablabla

Hmmm... Czarny PR. Zenek jest może z konkurencji?

! Odpowiedz
0 2 ~niepelnosprawny_org

badźcie bardzo innowacyjni, a zawsze bedziecie mieli klientów, tak jak innowacyjnie wykreowaliście paczkomaty, ludzie zapamietali was sobie...

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

coś jak konduktorowi? no to by było fajnie...

! Odpowiedz
2 5 ~wiktor

O ile łaskawie raczy przyjść.
Ponieważ kurierzy nie maja chęci np.: wchodzić na 4 piętro z założenia list odnoszą do punktu odbioru gdzie adresat może sobie sam odebrać przesyłkę. Miałem już dwa razy taki przypadek i w związku z tym bardzo dziękuję, ale z usług tej firmy nie będę korzystał (nawet jakby mieli przesyłkę za 0 zł).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 januszcebulak

Dlatego ja zamawiam tylko i wyłącznie do paczkomatów. Zachodzę sobie po drodze z pracy i problem załatwiony. Nie będę czekać na kuriera, który może się pojawić między 6:00 a 22:00.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl