REKLAMA

SONDAŻWiększość Rosjan popiera wojnę w Ukrainie

2024-01-10 06:04
publikacja
2024-01-10 06:04

Sondaż przeprowadzony przez Narodowe Centrum Badania Opinii (NORC) Uniwersytetu w Chicago wykazał, że Władimir Putin ma silne poparcie dla swojego reżimu i wojny na Ukrainie pomimo złych warunków ekonomicznych i niskiego poziomu życia w Rosji, poinformował w środę portal Ukraińska Prawda.

Większość Rosjan popiera wojnę w Ukrainie
Większość Rosjan popiera wojnę w Ukrainie
fot. Mikhail Tereshchenko / / TASS

Amerykańscy socjolodzy przeprowadzili sondaż wśród 1046 dorosłych Rosjan mieszkających w Federacji Rosyjskiej i na okupowanym przez Rosję Krymie, korzystając z danych pochodzących od rosyjskich operatorów telefonii komórkowej.

Sondaż wykazał, że 67 proc. uczestników aprobuje politykę zagraniczną Putina, a 58 proc. aprobuje jego politykę wewnętrzną. 66 proc. planuje głosować na Putina w marcowych wyborach prezydenckich.

Stosunkowo wysokie poparcie dla Putina utrzymuje się, mimo tego, że Rosjanie są niezadowoleni z rosnących cen, które powodują ogólne pogorszenie warunków życia, wskazują badacze.

Socjolodzy stwierdzili także, że 63 proc. uczestników sondażu popiera wojnę na Ukrainie, a 64 proc. respondentów postrzega wojnę jako „walkę cywilizacyjną między Rosją a Zachodem”.

Instytut Badań nad Wojną (ISW) zauważa, że wynik ten kontrastuje z wynikami innych niezależnych rosyjskich sondaży, które wykazały malejące poparcie dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

Badanie przeprowadzono w listopadzie 2023 r., wzięło w nim udział 1046 dorosłych Rosjan. Badanie zostało przeprowadzone przez osoby rosyjskojęzyczne za pośrednictwem telefonu komórkowego. Błąd statystyczny nie przekracza 3,4 proc.

Ukraińska Prawda zwraca uwagę, że z październikowego sondażu rosyjskiego serwisu analitycznego Levada Center wynika, iż 70 proc. ankietowanych Rosjan jest gotowych poprzeć swojego dyktatora Władimira Putina, jeśli ten zdecyduje się zakończyć wojnę z Ukrainą.(PAP)

wr/?

Źródło:PAP
Tematy
Miejski model Ford Puma. Trwa wyjątkowa wyprzedaż

Komentarze (10)

dodaj komentarz
kamikaze351
"poprzeć swojego dyktatora Władimira Putina". Choć trochę uczciwości dziennikarskiej. Prezydenta Putina.
proanty
Nie ma już dziennikarzy w mediach głównego nurtu. To są propagandziści. Wszelkimi dostępnymi metodami starają się wtłoczyć odbiorcom do głów to co mają myśleć i ze wszelkich sił uniemożliwić zadawanie niewygodnych pytań.
kamikaze351
dariuszek19 wyjaśni temat.
faramir_z_gondoru
Ukraińcy też popierają wojnę z Rosją, dlatego postanowili uciec ze swojego kraju.
Raffmo
roSS.ja to terrorystyczne nazistowskie państwo bandytów!
kamikaze351
Proszę o odpowiedź na pytania:

Kto mordował Polaków w barwach nazistowskiej SS Galicien?

Kto wyznaje kult nazistowskich zbrodniarzy u siebie jak również w Kanadzie?
carlito1
Ten co nie popiera musi zmierzyć się z seryjnym samobójcą
q-tas
A spróbowali by powiedzieć ze nie popierają to by ich czekał marny los.

Przecież taki sondaż jest strachem malowany
proanty
A czym malowane są sondaże przeprowadzane u nas? Propagandą, cenzurą w mediach społecznościowych pod hasłem walki z mową nienawiści, korporacyjnym interesem kapitału posiadającego media-polityków-przemysł, polityka historyczną, poczuciem wyższości nad innymi kulturami?

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki