REKLAMA

"Skutki kryzysu 2020 dla inwestorów". Webinar Krzysztofa Kolanego, głównego analityka Bankier.pl

Malwina Wrotniak2020-05-15 17:30redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2020-05-15 17:30
"Skutki kryzysu 2020 dla inwestorów". Webinar Krzysztofa Kolanego, głównego analityka Bankier.pl
"Skutki kryzysu 2020 dla inwestorów". Webinar Krzysztofa Kolanego, głównego analityka Bankier.pl

Czy kryzys 2020 różni się od tego z 2008 roku? Dlaczego jest to załamanie, jakiego jeszcze nie doświadczyliśmy? Gdzie szukać okazji inwestycyjnych w tak niepewnych czasach? Czytelników zainteresowanych tym tematem zachęcam do udziału w wydarzeniu, jakiego w Bankier.pl jeszcze nie było.

To nie czarny łabędź, ale szary nosorożec - mówią niektórzy komentatorzy, zapewniając, że kryzysu, jaki przyszedł z pandemią koronawirusa, można było się spodziewać. Czy na pewno? Czy symptomy i objawy są podobne choćby do załamania gospodarek z pamiętnego roku 2008? A jeśli tak - na ile zebrane wtedy doświadczenia mogą przydać się tym razem? M.in. z tymi pytaniami główny analityk Bankier.pl Krzysztof Kolany zmierzy się podczas pierwszego organizowanego przez nas webinaru (zapisz się).

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?

Wielu inwestorów zadaje sobie dziś pytanie, czy konsekwencje pandemii koronawirusa będą dotkliwsze niż efekty poprzedniego globalnego załamania gospodarczego z 2008 roku. Szczegółowe porównanie obydwu zjawisk rzeczywiście wykazuje pewne podobieństwa. Podczas I części webinaru prowadzący opowie o nich w odniesieniu m.in. do giełd i rynku surowców.

fot. / / Bankier.pl

Pośród komentarzy z ostatnich tygodni nie brakuje także i głosów pełnych przekonania, że ten kryzys gospodarczy będzie inny. W II części webinaru główny analityk Bankier.pl podda te prognozy analizie w kontekście Polski i świata.

Czego powinni spodziewać się inwestorzy? Na ile można ufać prognozom rynkowych ekspertów? Uczestnicy webinarium poznają mocne i słabe strony wybranych zapowiedzi na temat przyszłości globalnych rynków.  

Podczas webinarium nie będzie złych pytań. Uczestnicy będą mogli zadać je prowadzącemu w ostatniej części spotkania, podczas "interaktywnej" sesji Q&A.

Co zyskasz dzięki webinarowi?

  • Dowiesz się, co łączy kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 z kryzysem z 2008 roku
  • Nauczysz się wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyczny sposób w ramach własnych inwestycji
  • Poznasz aktualną sytuację na giełdach i rynkach surowców
  • Zweryfikujesz wiarygodność prognoz i analiz pojawiających się w przestrzeni publicznej
  • Będziesz miał(a) okazję poszukać nowych perspektyw dla swoich strategii inwestycyjnych

Webinar prowadzony przez głównego analityk Bankier.pl to spotkanie poświęcone funkcjonowaniu rynku w kryzysowych czasach (zobacz program). Do udziału zachęcam zarówno obecnych, jak i przyszłych inwestorów.

Jak zapisać się na webinar?

Wirtualne spotkanie z głównym analitykiem Bankier.pl, prowadzone pod hasłem "Skutki kryzysu 2020 dla inwestorów. Czy będą podobne jak po 2008 roku" odbędzie się w czwartek 28 maja o godzinie 18:00.

Webinar jest płatny. Dla subskrybentów porannego newslettera Bankier.pl przewidziano zniżkę w wysokości 80%. Kod rabatowy można znaleźć w zestawieniach najnowszych wiadomości wysyłanych do Państwa drogą e-mailową co rano, od poniedziałku do piątku.

Wszelkie informacje organizacyjne zostaną przekazane uczestnikom po dokonaniu rejestracji na to wydarzenie.

Zapisz się na webinar Bankier.pl z Krzysztofem Kolanym »


Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
analizy
Spółka PKP CARGO S.A. opublikowała 21.05.2020r. raport za I kwartał 2020r. Z raportu tego wynika, że spółka ta za I kw. 2020r. ma stratę w wysokości 114 mln zł!!!! Tak, ma tak ogromną stratę. Przewozy spadły w tym kwartale o kilkanaście %. Brakuje kasy na wynagrodzenia. Obniżone zostaną więc od 1 czerwca o 10% wynagrodzenia Spółka PKP CARGO S.A. opublikowała 21.05.2020r. raport za I kwartał 2020r. Z raportu tego wynika, że spółka ta za I kw. 2020r. ma stratę w wysokości 114 mln zł!!!! Tak, ma tak ogromną stratę. Przewozy spadły w tym kwartale o kilkanaście %. Brakuje kasy na wynagrodzenia. Obniżone zostaną więc od 1 czerwca o 10% wynagrodzenia pracowników. Prognoza przewozów w najbliższej przyszłości jest kiepska – będą dalej spadać. Związkowcy żądaja odwołania prezesa spółki. A cena akcji dziś mocno wzrosła!!! Czy tu na Giełdzie ktoś analizuje spółki, w które inwestuje???!!! Czy są tu sami kamikadze?? Spółka idzie w dół po równi pochyłej.

http://infokolej.pl/docs/cargo/pismo.pdf

Przy czym strata tej spółki nie ma nic wspólnego w pandemią, bo to I kwartał i to przewozy towarowe. Początek tego fatalnego stanu sięga już roku poprzedniego - piszą o tym związkowcy w tym w/w linku. Trzeba też tu dodać, że teraz i skutki pandemii się się dołożą w następnych miesiącach, bo kopalnie stanęły i nie wozi się węgla. A przecież szczepionka może być wynaleziona dopiero za rok albo za 10 lat. Nikt tego nie wie. Po wyborach więcej będzie rzetelnych informacji w mediach.
mj12
Serio? 100 PLN za kilkanaście/dzsiesiąt minut gadania? To ja już wolę dać 350 USD za raport Sentiment Tradera codziennie przez następny rok.
wtomek
"Dowiesz się, co łączy kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 z kryzysem z 2008 roku." Ten Pan już to wszystko wie? Chyba, że jest wróżbitą. Za darmo powiem, że wszystko to jest co być miało, wirus tylko to unaocznił i przyspieszył. "Botanio" kończy się drogo.
antonicaracal
Jkoś trzeba zarabiać na bułeczki..
marlon
Nie chcesz - nie zapisuj się. Nikt przecież nie zmusza...

Powiązane: Kryzys finansowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki