REKLAMA

Wall Street odbija po poniedziałkowym tąpnięciu

2019-08-06 22:14
publikacja
2019-08-06 22:14
ZUMA Press

Wtorkowa sesja na nowojorskich parkietach przyniosła odreagowanie mocnych, poniedziałkowych spadków. Pretekstem do wzrostów było delikatne umocnienie juana. Wtorkowego odbicia „nie kupił” ani rynek długu, ani rynek złota.

Ludowy Bank Chin zdecydował się na ustalenie kursu referencyjnego dolara poniżej oczekiwań rynku po tym, jak w poniedziałek wywołał na rynku popłoch pozwalając przekroczyć barierę 7 juanów za dolara. I choć kurs amerykańskiej waluty utrzymał się powyżej 7 CNY, to krok wstecz ze strony Chińczyków uznano za gest dobrej woli i minimalną deeskalację wojny handlowo-walutowej.

/ Bankier.pl

Jeśli uznacie Państwo to za kiepski pretekst do kupowania akcji, to się zgodzę. Niemniej jednak na Wall Street znów swoje chwile miała strategia „kupowania dołka”, zwana potocznie BTFD. Po 3-procentowych spadkach w poniedziałek, we wtorek S&P500 zaliczył wzrost o 1,3% i przerwał serię sześciu spadkowych sesji z rzędu. Dow Jones poszedł w górę o 1,21%, a Nasdaq o 1,39%.

Odnotujmy, że optymizmu inwestorów z giełdowych parkietów nie podzielił rynek długu, na którym rentowność 10-letnich obligacji USA utrzymała się blisko niemal 3-letniego minimum. Historyczne dno wciąż pogłębiały też m.in. 10-letnie obligacje Niemiec, które przynoszą już absurdalną rentowność -0,53%.  Według stanu na dziś dług o wartości nominalnej 15 bilionów dolarów (1 bilion = tysiąc miliardów = milion milionów) jest notowany przy ujemnej rentowności!

Świeży 6-letni szczyt ustanowiły także dolarowe notowania złota. Królewski metal został wyceniony na 1 485 USD za uncję,  a więc o 0,6% wyżej niż w poniedziałek. Drożejące złoto i obligacje skarbowe (tj. malejące rentowności) sugerują, że na rynku wciąż jest silny popyt na bezpieczne aktywa.

/ Bankier.pl

Rynek terminowy pomimo słów Jerome Powella jest święcie przekonany, że we wrześniu Rezerwa Federalna dokona kolejnej obniżki stóp procentowych. Spekulacje ograniczają się w zasadzie tylko do tego, czy będzie to cięcie o 25 pb., czy aż o 50 pb.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Na ujemną rentowność rynku długu nie ma co patrzeć jako coś rynkowego, bo kupują to za dodruk banki centralne. Bezpośrednio, czy też przez zasilanie banków komerycjnych pustą gotówką.
Jest to zjawisko chwilowe, ponieważ jeśli trwałoby zbyt długo, to szybko nastąpi odwrót od gotówki. Przy inflacji rzędu 10
Na ujemną rentowność rynku długu nie ma co patrzeć jako coś rynkowego, bo kupują to za dodruk banki centralne. Bezpośrednio, czy też przez zasilanie banków komerycjnych pustą gotówką.
Jest to zjawisko chwilowe, ponieważ jeśli trwałoby zbyt długo, to szybko nastąpi odwrót od gotówki. Przy inflacji rzędu 10 czy 15% nikt gotówki nie będzie trzymał i będą musieli albo podnieść stopy, albo wykoleić zupełnie finanse jakie znamy oparte na długu i fiat.
etaurus1747
No i gdzie te chłopki - roztropki i wymądrzałki z forum, gdzie ??? Przecież miało być ostre nurkowanie wszędzie, i tak w ogóle to koniec świata ;)
etaurus1747
Exactly Mr Kolany, exactly ! Buy the Failed Dip :)
znawca_inwestor
Open mind ty jesteś Trumpem tego forum
open_mind
Na żądło Adama, doszło do tego że w USA jak nosisz coś z napisem MAGA to znaczy że przynależysz do terrorystycznej organizacji i możesz dostać W….d.l . W pełni natomiast dozwolone są napisy takie jak LGBT. Nigdy nie myślałem że takich idiotycznych czasów (wręcz Stalinowskich) się doczekam, a sądząc po tym do Na żądło Adama, doszło do tego że w USA jak nosisz coś z napisem MAGA to znaczy że przynależysz do terrorystycznej organizacji i możesz dostać W….d.l . W pełni natomiast dozwolone są napisy takie jak LGBT. Nigdy nie myślałem że takich idiotycznych czasów (wręcz Stalinowskich) się doczekam, a sądząc po tym do czego te grupy dążą to to dopiero początek. Posuną się do wszystkiego aby tylko Trumpa oskarżyć wykopać i przejąć władzę. Zresztą zobaczcie co w Polsce wyrabia się z tą tęczową nawałą. Tak świat stał się globalnym ściekiem.
open_mind
Obserwując dzisiejszą konsternację ludności świata które jak dwa stada baranów gnanych przez elity światowe przerzucające odpowiedzialność za światowy ściek w jakim nasz glob poległ, wcale nie zdziwię się że świat dojdzie do pierwszej światowej wojny domowej (cywilnej).
okazjonalny
Zupełnie jak w czeskim filmie. Nikt nic nie wie. Złoto i srebro niby drożeją ale wciąż można kupić buliony poniżej ceny spot. Wiem, to tylko do czasu. Do wyczerpania skromnych zapasów.
Choć niektórzy dealerzy twierdzą, że złoto wkrótce osiągnie 1600 $ per oz. Co myślicie ?
open_mind
Dodatkowo prowizja sprzedawców metali szlachetnych jest niska jak nigdy. Świadczy to o tym że ludzie są spłukani a dla bogaczy to metale są za tanie aby zaprzątali sobie nimi uwagę. Oni ganiają za udziałami w centrach handlowych i wszelkiego rodzaju wysokiego ryzyka interesach. Mogą sobie pozwolić bo ostatnimi laty kasa Dodatkowo prowizja sprzedawców metali szlachetnych jest niska jak nigdy. Świadczy to o tym że ludzie są spłukani a dla bogaczy to metale są za tanie aby zaprzątali sobie nimi uwagę. Oni ganiają za udziałami w centrach handlowych i wszelkiego rodzaju wysokiego ryzyka interesach. Mogą sobie pozwolić bo ostatnimi laty kasa łatwo im przyszła to i ewentualną stratę przełkną.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki