REKLAMA

BTFD znów triumfuje na Wall Street

2018-10-23 22:09
publikacja
2018-10-23 22:09
BTFD znów triumfuje na Wall Street
BTFD znów triumfuje na Wall Street
fot. Brendan McDermid / / Reuters

„S&P500 wrócił z dalekiej podróży” – tak by pewnie skomentował wtorkową sesję znany polski komentator futbolu. Ale rynkowi cynicy powiedzieliby, że znów wygrała taktyka BTFD, w łagodnym tłumaczeniu znana jako „kupowanie na dołku”.

Powodów do wyprzedawania drogich amerykańskich akcji nie brakowało. Komisja Europejska odrzuciła plan włoskiego budżetu, zasiewając ziarno kolejnego kryzysu w strefie euro. Albowiem rząd Italii ani myśli zrezygnować z nieco samobójczego zwiększenia deficytu fiskalnego i długu publicznego. Włoskie obligacje, które ostatnio radziły sobie nadspodziewanie dobrze, dostały w kość. Rentowność italskich 10-latek we wtorek wzrosła o 10 punktów bazowych.

Na dodatek zacięła się niezawodna do niedawna korporacyjna maszyneria Stanów Zjednoczonych. Inwestorów mocno rozczarowały wieści z Caterpillara – akcje spółki przeceniono o 7,5%. Nie chodziło tu o same wyniki, lecz o słabszą od oczekiwań prognozę całorocznych zysków. Zarząd producenta ciężkiego sprzętu budowlanego narzeka bowiem na rosnące koszty materiałów i transportu. Same dodatkowe cła nałożone przez Trumpa w trzecim kwartale kosztowały spółkę 40 mln USD.

Przy takich informacjach napływających na rynek już po godzinie handlu indeks S&P500 zniżkował o przeszło 2%. Ale potem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Stosujący prostą strategię BTFD (tj. kupuj, gdy spadło) wkroczyli do akcji i zaczęli podnosić indeksy. Nad kreskę nie udało się ich wyprowadzić, ale skala strat została mocno ograniczona.

S&P500 zakończył dzień utratą zaledwie 0,55%. Dow Jones stracił pół procenta, a Nasdaq poszedł w dół o 0,42%. Mamy zatem do czynienia z dość ambiwalentną sytuacją. Choć w trakcie dnia S&P500 był najniżej od maja, to finalne straty były niewielkie. Nie zmienia to jednak faktu, że była to piątka spadkowa sesja z rzędu w wykonaniu S&P500.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (4)

dodaj komentarz
talmud
rozczarowanie kolanego brakiem krachu jest tak potezne jak jego -zlotowiesci-
szkoda & zal tak wielkiego analytyka :(
powinien dostac pozlacana statuetke - za ciagle sluszne analyzy & zaklinanie rzeczywistosci
open_mind
A ty nie potrafisz pisać bez błędów. Też statuetka się tobie należy „złotego Głomba” i dodatkowo za to że jesteś zwolennikiem grupy Sorosa którzy nazywają go „wielkim filantropem.” Kuźwa-Janina skąd tacy się biorą, no podaj adres na który będzie można tobie podesłać statuetkę.
superfast_jellyfish
Potwierdziłeś moje najgorsze obawy. Z taką wiedzą musisz uważać na siebie, bo banki współpracują ze służbami które mogą chcieć cię zlikwidować. Sugeruje zapakować się na spodek UFO i emigrować z planety Ziemia.
open_mind
Ja dużo więcej wiem jak tu piszę. Do mnie nawet operatorzy szklanych kul zgłaszają się na konsultację.

Przeczytaj - aby Zrozumieć: Wersja 2,001. Skrócona Geneza o wpadnięciu świata w pierdylion-owe zadłużenie i zło. Wpis o charakterze światopoglądowym edukacyjnym, dla młodych pokoleń i nie tylko: [Zachowuj przykazania –
Ja dużo więcej wiem jak tu piszę. Do mnie nawet operatorzy szklanych kul zgłaszają się na konsultację.

Przeczytaj - aby Zrozumieć: Wersja 2,001. Skrócona Geneza o wpadnięciu świata w pierdylion-owe zadłużenie i zło. Wpis o charakterze światopoglądowym edukacyjnym, dla młodych pokoleń i nie tylko: [Zachowuj przykazania – jak powszechnie dzisiaj te święte słowa są wyśmiewanie i totalnie ignorowane, i nie dziwmy się że świat pogrąża się w coraz większym bagnie.]

Przyszło nam żyć pod nadzorem światowej trójcy zła to znaczy, w kompletnie skorumpowanym, politycznie, oszukańczym, wyzyskującym i niewolniczym nas i przyszłe pokolenia ekonomicznie świecie zatwierdzonym przez, rządy świata śpiące w jednym łóżku z Bankierami, sterowanymi przez małą grupę światowej Koterii uważających się za naszych właścicieli i całej ziemi.
1/ Światowa Koteria steruje bankierami i mediami (w tym społecznościowymi) 2/ Banki wytyczają działania rządów! 3/ Rządy nakładają nam kaganiec postępowania który jest ukierunkowany na czerpanie korzyści i władzy dla Koterii, a nie dla naszego dobra.

Ogólnie te trzy grupy pracują pod wspólnym mianownikiem, krok po kroku przemycają kolejne kontrowersje do naszego codziennego życia w taki sposób, aby to zostało powszechnie akceptowane a my żebyśmy się do tego przyzwyczajali stopniowo i czuli się dumni z postępu świata oraz możliwości życia w złudnym świecie dobrobytu opartego o wszechobecny dług. Kompletnie nie zauważając na konia Trojańskiego jakim się posługują rozjeżdżając nasze umysły. Dokonują skłócenia i podziałów społeczeństw oraz tworzą sztuczne problemy, abyśmy byli łatwym i plastycznym tworzywem w ich rękach. (komu potrzebne są Np. non stop audycje o równości, wolności „pseudo demokracji” oraz couch [email protected] na co dzień) Natomiast o dobrych manierach oraz wychowaniu młodzieży na mądrych i dobrych obywateli obeznanych z tajnikami ekonomii ze świecą szukaj.

Pod słowem koteria należy rozumieć: Sorosa i mu podobnych oraz Skulls and Bones, Freemason, Grupa Bilderberg, Illuminati, oraz katolicki - Opus Dei. Termin Deep State to nazwa którą się określa zdegenerowane władze demokratyczne w USA a będące pod wpływami wymienionych.

Na płaszczyźnie zła, propagują między innymi wszelkie formy zboczenia, wynaturzenia i zachowania pod sztandarami LGBT i całą resztą sztandarowej forpoczty, ohydy i zepsucia twierdząc że to my nie jesteśmy tolerancyjni i nowocześni. (Zobaczcie wielkie marsze np. w Berlinie, Czy świat może być dumny z tego elementu uważającego się za przewodnią myśl postępu i tolerancji?)

Na niwie ekonomicznej dokonali nieodwracalnych zniszczeń z powodu ich zachłanności, poprzez:
Nadmierne pożyczanie i dodrukowywanie powodujące niekontrolowane wpadnięcie świata w spiralę zadłużenia i utratę kontroli, rozpoczęło się to praktycznie w 1913 roku. Przeskakując do roku 1971. Z powodu braku funduszy w USA na awantury wojenne, kontynuację wojny Wietnamskiej zniesiono parytet złota (Twierdzili że tymczasowo). Było ono jednym z najgorszych posunięć w historii ekonomi i ogólnie całej ludzkości.

W obecnym czasie gdzie świat brnie – tapla, się długach, niegodziwości, chaosie i arogancji jak świnia w błocie, bankom pozwala się drukować i produkować fantazyjne produkty finansowe pompując rynki i tworząc jeszcze coraz więcej długu. Powoduje to tylko zahamowanie opadającego miecza Damoklesa który i tak na nas, nasze dzieci i wnuków upadnie z jeszcze większą siłą..
System obecnie jest tak ustawiony aby wysysać kasę i demoralizować nawet jeszcze nie narodzone dzieci. To po prostu jest obrzydliwe.

Musimy się jednoczyć ponad głowami światowych mediów, które należą w większości do koteryjnego kapitału, są ich narzędziem i służą wyraźnie tym grupom. Jednocześnie spodziewamy się że zostanie odkryta przed światem prawdziwa historia zamachu „dosłownie rozstrzelanie” Johna F. Kennedy'ego – dokonanego 22 listopada 1963 na Dealey Plaza w Dallas. Która to spowoduje trzęsienie rządu i służb specjalnych USA. Dostał on dwa strzały z rożnych kierunków a ciało pospiesznie pochowano pod nadzorem służb. Koło sprawiedliwości obraca się bardzo wolno ale z systematyczna dokładnością i jego bieg dobiega mety. Życzymy powodzenia Potus QAnon.

Dodam że: Światowa koteria doskonale jest zorientowana w temacie UFO i ukrywa to przed nami, że od czasu do czasu zmuszone ono jest dokonywać ingerencji w naszym świecie z różnych powodów. UFO conspiracy theories, Majestic 12 (or MJ-12) Program USA.

Co nastąpi. Nastąpi totalna kasacja w atmosferze skandalu i paniki – Prywaty - FED`u, Deep State, systemów rządowych w tym o zasięgu światowym setki ludzi ze światowych świeczników trafi za kraty, taki brud zostanie ujawniony, a społeczeństwa zobaczą prawdziwy obraz świata w jaki uwikłali nas ludzie na Rządowych stanowiskach.

Globalna ekonomia załamuje się bardzo szybko i przestała ulegać „zaklęciom czarnoksiężników”.
Natomiast za kurtynami toczy się zacięta walka. Największe zmiany będą w USA, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Japonii, Australii, Chinach no i oczywiście w samej Unii Europejskiej. Waluty jakie znamy się zachowają, ale OGROMNIE stracą na swej wartości. Będą rozliczane w zapomnianym i przywróconym do życia na nowych zasadach (SDR) - międzynarodowy rodzaj waluty rezerwy pieniężnej stworzonej przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) już w 1969 r

Te zawirowania obecne nawet i morderstwa jak żurnalista Khashoggi, nie są przypadkiem to wszystko ostateczne walki zdegenerowanego światowego systemu występującego pod roboczą nazwą Deep State.

Obecnie jesteśmy na moment od Historycznego wydarzenia. Ponieważ ludzkość poprzez wynalezienie „kamienia Filozoficznego” jakim jest dodrukowywanie Fiat Money, doprowadziła świat do globalnego chaosu. Na zakończenie skromnie dopiszę że Pentagon nie może doliczyć się 21 bilionów dolarów. Czyli razem rząd USA ma ponad 42 bilionów zadłużenia. I to jest totalny odlot w kosmos..

Powiązane: Strzelanina w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki