REKLAMA

W tych krajach żyje najwięcej milionerów. Na całym świecie ich liczba drastycznie spadła

2023-08-19 06:00
publikacja
2023-08-19 06:00

Francja jest obecnie trzecim krajem na świecie z największą liczbą milionerów, wyprzedzając w tym roku Japonię, jednak wyraźnie ustępując Stanom Zjednoczonym i Chinom – poinformował francuski dziennik „Le Figaro”.

W tych krajach żyje najwięcej milionerów. Na całym świecie ich liczba drastycznie spadła
W tych krajach żyje najwięcej milionerów. Na całym świecie ich liczba drastycznie spadła
fot. SkyPics Studio /

We Francji jest obecnie 2,8 mln osób, które posiadają przynajmniej 1 mln dolarów – wynika z World Wealth Report 2023, opracowanego wspólnie przez szwajcarskie banki Credit Suisse i UBS, na który powołuje się francuska gazeta.

Francja wciąż pozostaje jednak daleko w tyle za dwoma krajami, które znalazły się na szczycie rankingu: Stanami Zjednoczonymi i Chinami. W USA żyje obecnie 38,2 proc. wszystkich milionerów na świecie (22,7 mln osób), a w Chinach 10,5 proc. (6,2 mln).

Na całym świecie liczba milionerów spadła w ubiegłym roku o 3,5 miliona osób – do 59,4 miliona – „ze względu na spadek średniego majątku i rezygnację z aktywów finansowych” – wyjaśnia raport.

„Przedstawiciele lewicy szybko zareagowało na te dane, w szczególności wyrażając oburzenie wzrostem liczby milionerów we Francji. Ich zdaniem jest to symbol polityki prezydenta Emmanuela Macrona, która faworyzuje najbogatszych” – pisze „Le Figaro”.

Najbogatsi na świecie są mieszkańcy...

Mieszkańcy Belgii są najbogatszymi ludźmi na świecie, wynika z najnowszego raportu Global Wealth Report. Połowa dorosłych Belgów posiada majątek o wartości ponad 228 tys. euro.

Na drugim miejscu jednego z najważniejszych raportów na temat bogactwa na świecie znaleźli się Australijczycy, a na trzecim mieszkańcy Hongkongu.

W ubiegłym roku Belgowie znaleźli się na drugim miejscu zastawienia. „Nasz awans nie wyniknął z tego, że się bardziej wzbogaciliśmy, tylko dlatego, że inni zubożeli” – komentuje na łamach dziennika „Het Laatste Nieuws” finansista Paul D'hoore. „Australijczycy cofnęli się o trzy kroki, podczas gdy my tylko o jeden. W efekcie nieoczekiwanie zajęliśmy pierwsze miejsce” – twierdzi D'hoore.

Według tegorocznego Global Wealth Report w Belgii mieszka 536 tysięcy milionerów, a na całym świecie jest ich 59 milionów.

mrf/ tebe/ apa/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Komentarze (8)

dodaj komentarz
valk
Głupia propaganda. Na Węgrzech rządzą markety sieci Lidl, Tesco, Real, Aldi, Auchan i to one nadają wysokość cen. Zresztą Polacy powinni dobrze znać "afery internetowe" gdzie ten sam towar w niemieckim Lidlu jest tańszy niż w polskim.
karbinadel
"Przedstawiciele lewicy szybko zareagowało na te dane, w szczególności wyrażając oburzenie wzrostem liczby milionerów we Francji" - lewica wszelkiej maści woli, żeby wszyscy byli dziadami
monuz
Przecież milion dolarów to żaden szał, to 4 miliony złotych, w większym polskim mieście sam dom to zwykle 1.5-2 miliony, wystarczy mieć dwa domy w Polsce by załapać się do najbogatszych ludzi na świecie :)
hfjdj
Przecież wystarczy mieć mieszkanie w PL by załapać się do najbogatszych ludzi na świecie. Większość ma znacznie mniej.
bangladesznadwisla
Przecież to Polsce wszyscy zazdroszczą. Dzięki rządowi i NBP wszyscy będziemy milionerami. Już tak kiedyś było
karbinadel
W Wenezueli i Zimbabwe też wszyscy bywali milionerami - są wzorce do naśladowania
andregru
A działacze PIS już są "W 2022 roku posada w PZU przyniosła Małgorzacie Sadurskiej 2,05 mln złotych, co oznacza, że od 2017 roku zarobiła w polskim gigancie ubezpieczeniowym ponad 9 mln złotych."

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki