REKLAMA

W Wietnamie wyleczono wszystkie osoby zakażone koronawirusem

2020-02-25 10:29
publikacja
2020-02-25 10:29
W Wietnamie wyleczono wszystkie osoby zakażone koronawirusem
W Wietnamie wyleczono wszystkie osoby zakażone koronawirusem
fot. Yevgeny Sofiychuk / / TASS

Ministerstwo zdrowia Wietnamu poinformowało we wtorek, że wszystkie 16 osób, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostały wyleczone. "Od 13 lutego w kraju nie zarejestrowano żadnego nowego przypadku zakażenia" - napisano w oświadczeniu resortu.

Ostatnia z osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem w Wietnamie, 50-letni mężczyzna, który zaraził się od córki powracającej z miasta Wuhan w Chinach, "wydobrzał i jest w dobrej kondycji". W komunikacie resortu zdrowia nie podano, kiedy mężczyzna zostanie wypisany ze szpitala.

Stan pozostałych osób, w tym trzymiesięcznego niemowlęcia, poprawia się - poinformowały wietnamskie władze medyczne.

W Wietnamie zarejestrowano w sumie 16 przypadków zakażenia koronawirusem. Jego obecność wykryto po raz pierwszy 23 stycznia u dwóch obywateli Chin, którzy przybyli do Wietnamu z prowincji Hubei w Chinach, gdzie rozpoczęła się epidemia.

Koronawirus może wywoływać groźne dla życia ostre zapalenie płuc Covid-19. Do wtorku na całym świecie zarejestrowano ponad 80 tys. przypadków zakażenia tym wirusem, z czego w samych Chinach - 77 658. Z powodu powikłań wywołanych Covid-19 zmarło już 2701 osób, z czego 2663 w ChRL. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano 38 przypadków śmiertelnych, najwięcej w Korei Południowej - 8 zgonów i we Włoszech - 7 zgonów.

Wietnam ogłosił stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z epidemią koronawirusa natychmiast po wykryciu pierwszego zakażenia. Wtedy też rząd w Hanoi zdecydował o zawieszeniu wszystkich połączeń lotniczych z Chinami kontynentalnymi. Rząd zalecił także swoim obywatelom ograniczenie organizowania dużych zgromadzeń oraz odradził wymianę handlową z Chinami.

Zmniejszenie jej rozmiarów z powodu rozprzestrzeniania się wirusa i podejmowanych przez poszczególne kraje środków zapobiegawczych nie pozostało bez wpływu na stan wietnamskiej gospodarki. Jak podaje Reuters, wszystkie tradycyjne łańcuchy dostaw są sparaliżowane, co sprawia, że wietnamski przemysł odzieżowy i tekstylny znalazł się na skraju zapaści.

"Przedsiębiorstwa krajowe mają jeszcze dość zapasów, by kontynuować produkcję do końca kwartału, ale wiele z nich stoi w obliczu poważnych niedoborów w II kwartale, ponieważ sprowadzają materiały z Chin, Japonii i Korei Południowej" - wyjaśnił w rozmowie z agencją Reutera prezes Wietnamskiego Przemysłu Tekstylnego i Odzieżowego Vu Duc Giang.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa duże straty odnotowała też wietnamska branża turystyczna.

mars/ ap/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki