W Dubaju otwarcie największego na świecie krytego parku atrakcji

Największy na świecie park atrakcji pod dachem zostanie otwarty dzisiaj w Dubaju. Na powierzchni 140 tysięcy metrów kwadratowych będzie można spotkać bohaterów komiksów Marvela oraz uwielbiane przez dzieci postaci z kreskówek Cartoon Network.

Park rozrywki MG Worlds of Adventur zbudowano pod dachem przede wszystkim ze względów klimatycznych. "Gdy w Dubaju temperatura dochodzi do 50 stopni turyści będą mogli komfortowo korzystać z największego na świecie klimatyzowanego obiektu tego typu" - tłumaczy zarządzający inwestycją Lennard Otto.

Park podzielono na cztery strefy. W pierwszej z nich spotkamy Iron Mana, Thora, Kapitana Amerykę czy Spider Mana, a więc bohaterów najbardziej znanych komiksów na świecie. Animowane komputerowo dinozaury naturalnej wielkości są gospodarzami drugiej części parku czyli Doliny Dinozaurów.

Trzecia strefa to stworzony z myślą o najmłodszych obszar pełen bohaterów z filmów Cartoon Network. Miłośnicy kolejek górskich będą mogli skorzystać z 20 różnych atrakcji. W parku znalazła się również strefa gastronomiczna i 28 restauracji, czekających na zmęczonych turystów.

Wartość inwestycji to ponad miliard dolarów. Inwestorzy spodziewają się, że w pierwszym roku park odwiedzi ponad 4 i pół miliona turystów.

IAR/A.Dudzińska/Dubaj/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 9 ~Idiom

Park rozrywki to ma moja stara jak wracam po 0,7 do domu i krzesla lataja. Dziekuje

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil