REKLAMA

Ultimate Games planuje 2 zł dywidendy/akcję, ma przeznaczać na nią 30-75 proc. zysku netto

2021-04-27 22:06
publikacja
2021-04-27 22:06
Ultimate Games planuje 2 zł dywidendy/akcję, ma przeznaczać na nią 30-75 proc. zysku netto
Ultimate Games planuje 2 zł dywidendy/akcję, ma przeznaczać na nią 30-75 proc. zysku netto
fot. Maciej Dubel / / Shutterstock

Ultimate Games chce wypłacić z zysku netto za 2020 rok 2 zł dywidendy na akcję, co dawałoby łącznie 10,46 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Spółka przyjęła też politykę dywidendową na kolejne lata, zgodnie z którą chce przeznaczać na dywidendę 30-75 proc. jednostkowego zysku netto.

"Zarząd spółki będzie rekomendował wypłatę dywidendy za poprzedni rok obrotowy w wysokości nie mniej niż 30 i nie więcej niż 75 proc. zysku netto wskazanego w jednostkowym sprawozdaniu finansowym w przypadku gdy planowane wpływy ze sprzedaży gier w bieżącym roku są większe niż planowane potencjalne inwestycje i koszty tworzenia gier w bieżącym roku a po wypłacie dywidendy w kasie spółki pozostanie wystarczająca ilość gotówki na nowe inwestycje i pokrycie kosztów wytworzenia gier" - napisano w komunikacie.

Ultimate Games zastrzegł, że polityka dywidendowa na przyszłe lata może ulec zmianie w zależności od wielkości możliwych inwestycji w kolejnych latach.

Spółka, informując o rekomendacji wypłaty za 2020 rok 2 zł dywidendy na akcję (około 63 proc. zysku netto), oceniła, że jej sytuacja finansowa jest dobra. Na koniec grudnia spółka posiadała wolne środki w postaci gotówki w wysokości 16,7 mln zł. Plan na 2021 r. zakłada, że spółka umocni swoją pozycję na Nintendo oraz istotnie zwiększy przychody w segmencie pozostałych dużych konsol, co mają umożliwić m.in. premiery takich gier jak Mr Prepper (wszystkie konsole), Car Mechanic Simulator 18 (Nintendo), UBOAT (wszystkie konsole), Drug Dealer Simulator (Nintendo) czy Builders of Egypt (wszystkie konsole).

Swoje nadzieje zarząd wiąże także z premierami gier na PC w sklepie Steam.

"Rok 2020 był bardzo słaby jeśli chodzi o premiery na tej platformie - nie została wydana żadna istotna gra. Ważnym wydarzeniem w bieżącym roku powinna być premiera drugiej części gry Ultimate Fishing Simulator - planowana do wydania w formule wczesnego dostępu, a także premiery innych gier, z których kilkanaście posiada listy życzeń w sklepie Steam na poziomie 20-60 tys. zapisów" - napisano w komunikacie.

Zarząd spółki rekomenduje jako dzień nabycia praw do dywidendy 10 czerwca, a jako termin jej wypłaty 21 czerwca. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki