REKLAMA

Ukradli pieniądze z kont bankowych i kupili sztabki złota

2020-08-12 14:56
publikacja
2020-08-12 14:56
Shutterstock

Pięć osób zostało oskarżonych o kradzież 718 tysięcy złotych z kont firm z południowej Wielkopolski. Za pieniądze kupili 14 sztabek złota; grozi im do 10 lat więzienia – poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu mieszkańcom województwa mazowieckiego w wieku od 29 do 60 lat.

"Przestępcy ukradli pieniądze wykorzystując złośliwe oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu włamali się na wybrane konta bankowe" – powiedział PAP rzecznik prasowy ostrowskiej prokuratury Maciej Meler.

Podczas śledztwa ustalono, że 2 lipca 2019 r. oskarżeni posłużyli się zduplikowanymi kartami SIM i za pośrednictwem internetu złamali zabezpieczenia jednego z banków. Dokonali kilkunastu wypłat na ustalony rachunek bankowy. Następnie w tym samym dniu zapłacili za 14 sztabek złota, które wcześniej zamówili, i odebrali je na terenie województwa śląskiego.

"Członkowie grupy byli doskonale zorganizowani, posiadali profesjonalny sprzęt komputerowy z mobilnym dostępem do internetu, sfałszowane dokumenty tożsamości (...) i poruszali się samochodami z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi" – powiedział prokurator Meler.

W wyjaśnienie sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Mężczyzn zatrzymano 17 lipca na terenie kilku miejscowości w kraju i osadzono w areszcie.

Zarzucono im działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej i dopuszczenia się oszustw internetowych dotyczących mienia znacznej wartości; grozi im do 10 lat więzienia. (PAP)

Autor: Ewa Bąkowska

bak/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Nowa, elektryczna Mazda MX-30 teraz z Ekodopłatą Mazdy już za 810 zł netto miesięcznie

Nowa, elektryczna Mazda MX-30 teraz z Ekodopłatą Mazdy już za 810 zł netto miesięcznie

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
khh
Niech mowia w sadzie, ze chcieli zysk ze wzrostu ceny zlota przeznaczyc na walke z koronawirusem, to w swietle nowych pisich propozycji prawnych powinno im zapewnic bezkarnosc.
billbill
Byli bardzo zdziwieni. Nie docenili POLSKIEJ policji.
m00zyk
Trzeba przyznać, że przynajmniej mieli świadomość konieczności ucieczki od pustych papierków. :)
open_mind
I dodatkowo zarobek na złocie bo cena wzrosła
mealtdown
Co z tego, że ich zatrzymano jak pieniędzy ludzie nie odzyskają.
khh
ee, jakas drobnice zlapali, a ja juz myslalem ze bedzie o mafii pod nazwa NBP i jej ojcu chrzestnym, niejakim Glapinskim. Tytul pasuje, ukradli pieniadze z kont i kupili zlote sztabki.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki