USA: Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji

Deutsche Bank zgodził się zapłacić w USA grzywnę w wysokości 425 mln dolarów za udział w procederze prania brudnych pieniędzy w Rosji - poinformował w poniedziałek Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork.

(fot. Luke MacGregor / )

DFS prowadził dochodzenie razem z brytyjskim nadzorem finansowym. Ustalono, że - Deutsche Bank za pośrednictwem swych filii w Moskwie, Nowym Jorku i Londynie pomagał swym rosyjskim klientom w praniu brudnych pieniędzy i lokowaniu ich za granicą. W sumie chodzi o około 10 mld dolarów.

Nowojorski nadzór finansowy podkreślił w uzasadnieniu kary, że niemiecki bank nie wykorzystał wielu okazji, aby wykryć i powstrzymać proceder. Według amerykańskich mediów sprawę bada także Departament Sprawiedliwości USA.

Zaledwie kilka tygodni temu Deutsche Bank zawarł ugodę z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, który domagał się odszkodowania wysokości 14 mld dolarów za "toksyczne transakcje hipoteczne. Ostatecznie największy niemiecki bank zapłaci 7,2 mld dolarów.

Amerykańskie władze zarzuciły temu bankowi, że w latach 2005-2007, czyli przed wybuchem kryzysu finansowego, sprzedawał w USA papiery wartościowe zabezpieczone kredytami hipotecznymi, które uznane zostały za "toksyczne". W ramach zawartej ugody Deutsche Bank zgodził się zapłacić grzywnę wysokości 3,1 mld dolarów i zabezpieczyć 4,1 mld dolarów na odszkodowania dla klientów, których naraził na straty, oferując im toksyczne aktywa powiązane z rynkiem hipotecznym. (PAP)

sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Gg

Może jakas reklama DB ...np. na temat najwyższych standardów lub CSR?? A może warto zaprosić jakiegoś członka zarządu DB aby opowiedział na konferencji o standardach Compliance w DB? Ludzie jaka to ściema jest. Zabawny bank.

! Odpowiedz
0 5 ~hmm

425 mln kary za wypranie 10 mld, czyli 5% "podatku". Deutsche Bank umie też robić interesy z mafią polityczną.

! Odpowiedz
1 5 ~ja

Nazisci zawsze beda myslec tak jak zydzi ..tylko kasa i biznes przedewszystkim niewazne z kim i gdzie ...dlatego polityka naszego rzadu W KONCU JEST PRAWIDLOWA !

! Odpowiedz
4 6 ~Kasia

Na szczęście Getin Bank jest pod nadzorem więc wszystko w porządku. Polecam :)

! Odpowiedz
0 9 ~Wojtek

Kasiu , to ja Cie tak szukam! Gdzies Ty sie dziewcze podziewala jak Cie tu nie bylo?Bartek sie o Ciebie juz zapytywal a ja mowilem , ze ty zadowolniona pewnie w kolejce do getinu siedzisz , problem byl w tym, ze nie wiedzialem w jakiej kolejce , jakiej fili. Choc po redukcji ilosci tych fili z ktorych jestes tak zadowolona zaprzecza to jakoby bank cieszyl sie dobra reputacja.Czy zaszly u Ciebie jakies zmiany ? Nadal jestes panna? Napisz cos wiecej bo duzo nas tu teskni za Twymi wpisami!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~amchu

Prezydent Lech WAŁĘSA to TW "BOLEK" współpracował z SB - konferencja prasowa IPN --to wpiszcie sobie na youtube i zobaczycie jak scierwa komusze ukradly Polske Polakom po 1945 roku !!!!

! Odpowiedz
1 11 ~KIMDZONGTUSK

to finansowe truchło jeszcze istnieje ?

! Odpowiedz
1 16 ~szlamowka

tak to sie tlumaczy obywatelom oczywiscie jak zawsze przy NOBEL faszystowskich spolkach oklamujac ich w rajchu czyli Bundes Republik Deutschland:"Befreiungsschlag bei Deutscher Bank: Nur 600 Millionen Euro Strafe in Russland

Nach der Milliarden-Geldbuße in den USA wegen unsauberer Hypothekenkredite kann die Deutsche Bank ihren zweiten, großen Rechtsstreit beilegen: Zur Beilegung von Geldwäsche-Vorwürfen in Russland zahlt das Institut annähernd 600 Millionen Euro an die Aufsichtsbehörden der USA und Großbritanniens. Die Bank selbst hatte knapp eine Milliarde Euro Rückstellungen für den Fall gebildet.
Compliance-System versagt
Laut Manager Magazin sollen in der Affäre russische Kunden über die Deutsche-Bank-Niederlassung in Moskau über Jahre Rubel in Höhe von knapp zehn Milliarden Dollar gewaschen haben. Die New Yorker Finanzaufsicht DFS macht dafür auch mangelnde Kontrollen der Bank verantwortlich. Von den fast 600 Millionen Euro Strafen gehen 397 Millionen Euro an die DFS, der Rest fließt an die britische Aufsicht.
Ziel erreicht
Deutsche-Bank-CEO John Cryan hat es geschafft: Die größten Rechtsstreitigkeiten bei der Deutschen Bank sind beigelegt. Für zukünftige Strafen kann die Bank die restlichen 400 Millionen Euro, die für die Russland-Affäre zurückgestellt waren, als Puffer einbehalten. Denkbar ist auch, dass Cryan das Geld demnächst ausschüttet, um den Gewinn aufzubessern. Kommenden Donnerstag präsentiert die Bank ihre Zahlen zum Geschäftsjahr 2016, Anleger können die Aktie weiterhin als Depotbeimischung kaufen. Das Kursziel liegt bei 22,00 Euro, bei 16,40 Euro sollte ein Stopp gesetzt werden.Z tekstu wynika ze te pieniadze KARY poszly do lisa pilnujacego kurnika z mysla, ze pospolstwo uwiezy, ze ten lis nic nie wiedzial ! TAK SAMO NIE WIEDZIAL JAK AMERYKA O MORDOWANIU ZYDOW W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH NIEMIECKICH W POLSCE nie wiedziala tylko jej Karski to zakomunikowal , za co odznaczony posmiertnie zostal. Ludzie !!! Ludziska my powinnismy wszyscy pieniadze z banku wyplacic , bo to sa szuje i niewazne , czy usa, czy Bangladesz czy Polska. ONI SA PO jednych pieniadzach jak mnie moja kochana bybcia tlumaczyla jak 12 latek mialem powtarzam ONI SA PO JEDNYCH PIENIADZACH!. Jesli macie choc tyciu tyciu jeszcze do nich zaufania to kupcie Deutsche Banku akcje po ok. 15 euro lub dolarow. Jeszcze w tym kwartale powinien byc a jesli nie w tym to bedzie na kursie i sciezce .Ciekawe , ze zawsze wielcy tego swiata zalatwiaja problemy na krotko przed 12.Jeszcze troche i becie tanio!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 0 ~ALFONS odpowiada ~szlamowka

Droga Redakcjo zarzadzajaca ta strona! Bardzo prosze o usuniecie takich wpisow jak powyzej , jest tu ich bardzo duzo. One co prawda nie obrarzaja ale spowoduja , ze leszcze nie kupowac beda i gjelda w Polsce moze sie zawalic. Tak byc nie moze , bo kto odkupi ten szajs co ja juz od miesiaca trzymam i nie moge zbyc chocby z drobnym zyskiem. Bardzo prosze Droga Redakcjo zarzadzajaca tom stronom!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~ojzaraz

Dobrze, że w Polsce nie bierze udziału w praniu brudnych pieniędzy, tych 80 miliardów złotych z przekrętów na Vacie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne