REKLAMA

UOP nie złamał prawa zatrzymując byłego prezesa PKN

2002-02-12 18:13
publikacja
2002-02-12 18:13
Głosami posłów koalicji i Samoobrony sejmowa komisja do spraw służb specjalnych uznała, że Urząd Ochrony Państwa, zatrzymując byłego prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego, działał zgodnie z prawem.

W związku z zatrzymaniem byłego prezesa Orlenu przez UOP komisja wysłuchała wyjaśnień pełniącego obowiązki szefa Urzędu Ochrony Państwa Zbigniewa Siemiątkowskiego.

Trzech opozycyjnych członków Komisji zgłosiło votum separatum od decyzji: Konstanty Miodowicz z Platformy Obywatelskiej, Antoni Macierewicz z Ligi Polskich Rodzini i przewodniczący Komisji Zbigniew Wasserman z Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Wasserman powiedział, że informacja dotycząca zatrzymania prezesa Orlenu była jednostronna: zabrakło wyjaśnień prokuratora generalnego w tej sprawie. Zdaniem Konstantego Miodowicza, decyzja komisji była przedwczesna. Natomiast Zbigniew Siemiątkowski był zadowolony z decyzji komisji.

"Komisja uznała, że UOP działał na prośbę prokuratury, zgodnie z obowiązującymi go przepisami" - powiedział Siemiątkowski.
Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki