REKLAMA

UOKiK: nieudane wakacje można reklamować

2016-07-27 14:28
publikacja
2016-07-27 14:28

Za nieudany wypoczynek klienci mogą się domagać zwrotu części poniesionych kosztów. Przypomina o tym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK: nieudane wakacje można reklamować / YAY Foto

Rzeczniczka UOKiK-u Małgorzata Cieloch podkreśla, że w ciągu 30 dni od powrotu, każdy konsument może złożyć reklamację na nienależycie wykonaną usługę turystyczną. Powodów może być wiele: od monotonnego jedzenia czy braku balkonu, przez problemy z zakwaterowaniem lub transportem, po brak atrakcji, które były zakontraktowane.

Małgorzata Cieloch dodaje, że reklamację należy złożyć w formie pisemnej. Podkreśla, że konsument musi móc udokumentować nieprawidłowości. Można to zrobić przedstawiając zdjęcia lub podając numery telefonu do osób, które potwierdzą słowa niezadowolonego klienta. W reklamacji należy też podać swoje oczekiwania. W określeniu żądań za poszczególne zaniedbania pomoże Tabela Frankfurcka, którą można znaleźć w internecie.

Jeśli w ciągu 30 dni biuro podróży nie odpowie na reklamację, uznaje się, że jest ona uzasadniona. Jeśli firma zwleka z wykonaniem żądań, sprawę można skierować do sądu polubownego lub cywilnego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/dj

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Rpr
Polecamy też materiały na http://blog.zmarnowanyurlop.pl/media/, w szczególności te pt. Koszmar zmarnowanego urlopu; stanowią one podsumowanie zarówno wątków poruszonych w tym artykule jak i wielu innych, które mogą być dla Państwa przydatne.
~Bartek
Dlatego ja nigdy nie jeżdżę z biurami podróży, nie mam do nich zaufania. Sam wolę zorganizować wakacje - i to czasem niższym kosztem niż z takimi biurami. Teraz jak ktoś jest w miarę ogarnięty to na pewno znajdzie promocje i na loty i na noclegi, przecież jest wiele fajnych portali jak booking, bookapart i mają tam Dlatego ja nigdy nie jeżdżę z biurami podróży, nie mam do nich zaufania. Sam wolę zorganizować wakacje - i to czasem niższym kosztem niż z takimi biurami. Teraz jak ktoś jest w miarę ogarnięty to na pewno znajdzie promocje i na loty i na noclegi, przecież jest wiele fajnych portali jak booking, bookapart i mają tam różne propozycje. A jak się jeszcze wie co się chce zobaczyć to łatwo jest opracować minimalny potrzebny budżet.
~Wojciech
Muszę się z tobą zgodzić, samodzielnie zorganizowane wakacje są super, ja się trzymam tego od kilku lat. Korzystam też z bookapartu i muszę powiedzieć, że obsługa jest zawsze miła i z nimi udaje mi się znaleźć idealny hotel dla siebie :)
~antykomuch
a nieudane rządy też ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki