REKLAMA

UE sprawdza, czy Instagram upubliczniał dane osobowe dzieci

2020-10-19 13:05
publikacja
2020-10-19 13:05
fot. carballo / Shutterstock

Unia Europejska prowadzi dochodzenie pod kątem potencjalnego naruszenia ochrony danych dzieci przez Instagram - donosi The Telegraph

Irlandzki organ regulacyjny bada, czy osobiste numery telefonów i adresy e-mail zostały upublicznione przez Instagram. Facebook, właściciel aplikacji, może zostać obciążony wysoką grzywną, jeśli oskarżenia okażą się zasadne. 

Śledztwo wynika z konieczności sprawdzenia, czy Facebook posiada podstawę prawną do przetwarzania danych osobowych dzieci oraz, czy firma zastosowała odpowiednie zabezpieczenia i ograniczenia. 

David Stier, amerykański naukowiec, oszacował, że przez ponad rok co najmniej 60 mln użytkowników Instagrama w wieku poniżej 18 lat miało możliwość łatwej zmiany swoich profili na konta biznesowe, które wymagają od użytkowników publicznego wyświetlania numerów telefonów i adresów e-mail, co oznacza, że te dane są widoczne dla innych użytkowników Instagrama. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
masekrut555
Eh. To tak jakby Morawiecki wziął na lupę Kaczyńskiego, albo sanepid wziął pod lupę tesco czy biedronkę. Teatr dla ciemnej masy jednym słowem

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki