REKLAMA

Twitter zawiesił 360 tys. kont za promowanie terroryzmu

2016-08-18 19:57
publikacja
2016-08-18 19:57

Serwis mikroblogowy Twitter poinformował w czwartek, że zawiesił 235 tys. kont w ciągu sześciu minionych miesięcy w ramach walki z treściami promującymi terroryzm. Oznacza to, że od połowy 2015 roku w sumie zamknięto 360 tys. kont z treściami terrorystycznymi.

Twitter zawiesił 360 tys. kont za promowanie terroryzmu / Twitter

Zasady korzystania z serwisu zakazują umieszczania gróźb przemocy i propagowania terroryzmu. Jednak w lutym Twitter informował o zamiarze wzmocnienia wysiłków mających na celu ich egzekwowanie; chodziło też o zademonstrowanie, że serwis nie pozostaje bezczynny wobec apeli poszczególnych rządów o powstrzymanie dżihadystycznej propagandy w internecie. Od tego czasu zawieszonych zostało 235 tys. kont, co łącznie z kontami zawieszonymi od połowy 2015 roku daje 360 tysięcy.

Mający siedzibę w San Francisco Twitter poinformował także, że odnotowano wzrost o 80 proc. wobec ubiegłego roku liczby kont zawieszanych dziennie. "Szczyt zamykania kont przypada natychmiast po atakach terrorystycznych" - oświadczył serwis. Przyspieszony został także czas dezaktywacji kont, co pozwala ograniczyć liczbę obserwujących. Nie podano jednak konkretnych danych.

Firma poinformowała, że coraz skuteczniej uniemożliwia użytkownikom, którzy zostali zawieszeni, powrót na platformę z użyciem innego konta, co stanowiło problem w przeszłości.

Podobnie jak w lutym Twitter ogłosił, że zwiększył liczbę pracowników odpowiedzialnych za badanie zgłoszonych treści budzących zastrzeżenia. Poprawiona została także skuteczność narzędzi wykrywających podejrzaną zawartość, dzięki czemu w sposób automatyczny identyfikowana jest już jedna trzecia ostatecznie zamykanych kont.

Serwisy społecznościowe, jak Twitter, Facebook czy YouTube, polegają w znacznej mierze na powiadomieniach od użytkowników na temat niedozwolonej zawartości. Są one następnie badane przez pracowników, którzy decydują o ewentualnym wycofaniu treści czy wręcz zamknięciu konta.(PAP)

ksaj/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Jan
Na facebooku jest tez dużo terroryzmu: SLD, Razem, KOD; Uchodźcy mile widziany, Platforma Obywatelska, Amnesty International, Nowoczesna.pl i nie zamykają??
~Dżejms
Taki terroryzm jest koszer.
~niepelnosprawny_org
na "Polskim" facebooku pojawiło sie ostatnio duzo islamistycznych radykalnych grup...jak faq...ale po zgloszeniu powiedzieli, że to nic złego....
~rokyc12
A to problem założyć nowe konto?

żyjemy w czasach gdzie prawie wszystkim się wydaje, że płynie jakaś wartość z tego, że publikują swoją głupotę;

Twitter: nie zarobił jeszcze dolara dla inwestorów, a jego flagowy produkt to możliwość publikacji głupoty tzw. użytkowników
~Dżejms
Jak inwestorzy chcą dawać ciała to dają. Chcesz im zabronić? Może chcą cierpieć dla dobra pracowników? Chyba chcą.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki