REKLAMA

Tusk: PiS zadarł już ze wszystkimi. Także z moją teściową... Samobójcy

2021-09-26 14:04
publikacja
2021-09-26 14:04
Tusk: PiS zadarł już ze wszystkimi. Także z moją teściową... Samobójcy
Tusk: PiS zadarł już ze wszystkimi. Także z moją teściową... Samobójcy
fot. Grzegorz Czykwin / / FORUM

PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy - napisał w niedzielę na Twitterze lider PO Donald Tusk.

Teściowa Donalda Tuska zaistniała w przestrzeni publicznej za sprawą czwartkowego chatu lidera Platformy z internautami. Jeden z nich zadał byłemu premierowi pytanie o niedawną imprezę urodzinową dziennikarza Roberta Mazurka, na której pojawili się znani politycy, w tym m.in. wicepremier Piotr Gliński, szef KPRM Michał Dworczyk, b. minister zdrowia Łukasz Szumowski, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł Lewicy Marek Dyduch oraz posłowie KO: szef klubu Borys Budka, wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak i lider pomorskich struktur PO Sławomir Neumann.

W czasie, kiedy parlamentarzyści świętowali wraz z Mazurkiem jego 50-te urodziny, w Sejmie trwało posiedzenie, na którym szef NIK Marian Banaś przedstawiał informację o pracach Izby. 

Obecność polityków Platformy na przyjęciu nie spodobała się przewodniczącemu partii, który - jak poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec - wezwał Siemoniaka i Budkę na rozmowę, podczas której obaj oddali się do dyspozycji Tuska. O ich dalszych losach ma zdecydować zarząd ugrupowania.

Lider PO, odpowiadając na pytanie internauty, przekonywał, że problemem nie jest to, co zdarzyło się na urodzinach Mazurka. "Problemem jest to, i stąd moja reakcja wobec kolegów z Platformy, którzy byli obecni na tej imprezie, że ludzie naprawdę chcą wierzyć, że my politykę, nasze zobowiązania, nasze hasła, traktujemy śmiertelnie serio" - powiedział lider PO. "W tej grze, która się toczy na scenie politycznej, chodzi naprawdę o wszystko, o wszystko, co najważniejsze dla przyszłości Polski, jestem o tym naprawdę głęboko przekonany" - podkreślał.

Następnie odczytał smsa od swej teściowej: "Donku, wiem że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie. Nie powinni tak się zachować. Ale nie pozbywaj się ich. Już i tak sporo ludzi PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią". Tusk dodał, że był "poruszony" tą wiadomością.

Temat ubiegłotygodniowej imprezy urodzinowej Roberta Mazurka, a także jej konsekwencje, były szeroko komentowane w niedzielnych programach publicystycznych. Nie zabrakło także odniesień do "smsa od teściowej". "Ze zdumieniem oglądam festiwal paniki i hipokryzji po stronie Platformy Obywatelskiej. Słyszałem, że wszyscy w klubie próbowali dostać numer do teściowej Donalda Tuska, bo podobno ma ustalać listy wyborcze w najbliższych wyborach" - ironizował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel w "Śniadaniu Rymanowskiego" w Polsat News.

Po południu głos w sprawie swej teściowej po raz kolejny zabrał Donald Tusk. "PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy" - stwierdził lider PO na Twitterze.

(PAP)

Autorka: Marta Rawicz

mkr/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (48)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
mooooo
Dumny to też z tego powodu to ja nie jestem że PiS zadarł ze wszystkimi ale też nie jestem dumny ze Pan Tusk wyprzedał Polski przemysl za stanowisko Prezydenta Uni trudno być uległym i każdemu z osobna lizać jelito a później się chwalić ze się miało dobre stosunki
300_pala
Tusk wyprzedał Kaczyński zamknął
dzo_bajden odpowiada 300_pala
a morawiecky jeszcze opodatkowal
ajwaj_
""PiS zadarł ze wszystkimi""

- nie calkiem prawda
PISia moze zawsze liczyc na Baltyckie mocarstwa,
a glównie na Imperium-hegemona SanEskobar
abcx
To teraz będzie w końcu te 3 x 15% PIT, CIT i VAT Teściowa może to potwierdzić? Bo na razie to wygląda na 100% głupoty a nie żaden program :(
anty12
Szkoda ze nie ma ma miliona samochodow elektrycznych i mieszkan. Za to sa mieszaknai p omilion wiec sie nie podniecaj.
kris74keh
Tutsi i Hutu.Na razie jeszcze nie biegają z maczetami.
luxferre
I nie będą. PiS i PO to ta sama socjalistyczna bestia, tylko mordy inne.

Powiązane: Kopalnia Turów - spór Polski i Czech

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki