REKLAMA

Tusk: 3 maja powiem "coś ciekawego i ważnego"

2019-04-16 11:43
publikacja
2019-04-16 11:43

Szef RE Donald Tusk powiedział dziennikarzom w PE w Strasburgu, że podczas wizyty w Polsce 3 maja będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". Jak dodał, to dobry dzień, by mówić o konstytucji, miejscu Polski w Europie, znaczeniu wolności i wolnych wyborach.

/ Rada Europejska

Tusk był pytany, czy jego zaplanowana na 3 maja wizyta w Polsce będzie elementem kampanii wyborczej.

"3 maja jest dla mnie też osobiście bardzo ważnym świętem. Tak naprawdę całą swoją aktywność publiczną właściwie zaczynałem od nielegalnych manifestacji czczących rocznicę konstytucji. Myślę, że jest bardzo dużo dobrych powodów, dla których powinniśmy się 3 maja spotykać i powiedzieć sobie parę poważnych słów na temat konsytuacji, miejsca Polski w Europie - jest to przecież też rocznica przystąpienia do UE - i o znaczeniu wolności, i o wolnych wyborach. Widzę same dobre powody, aby właśnie tego dnia spotkać się z zainteresowanymi i szczególnie wszystkich zapraszam na Uniwersytet Warszawski" - oświadczył.

Jak dodał, tego dnia będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia".

Tusk 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim wygłosi wykład "Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach".

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie pod hasłem: "Obywatelskie obchody 3 maja z Donaldem Tuskiem".

Ze Strasburga Łukasz Osiński

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (39)

dodaj komentarz
piwic
Znaczy 3. maja cos tam jeszcze pofika, bo niedługo stałym adresem bedzie już tylko więzień.
janek43
a jak będzie to mówił to będzie seplenił jak zawsze czy nie będzie seplenił?
karbinadel
Żaden pisior nigdy nie zostanie wybrany na tak wysokie stanowisko w strukturach europejskich. Ale zamiast popierać Polaków, Kaczyński woli plus na tych, co wyrastają powyżej niego. A pieski ujadają posłusznie, jak pan Jarek przykazał
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
detektorjusia
"Nie chcę mieć nic wspólnego z Polską Kaczyńskiego dlatego lezygnuję z polskiego obywatelstwa i zostaję pszy niemieckim"
spedytor
sa przecieki Graś go opuszcza
histeryk
Nie sądziłem, ze kiedykolwiek będę z sympatią myślał o Donku. Prawie cztery lata komunistycznej gangreny rujnującej Polskę zrobiły jednak swoje i czekam na powrót Donka.
janek43
Donald nie zostanie prezydentem bo ma za duży negatywny elektorat a nawet nie zostanie posłem bo go Schetyna nienawidzi.
antypropaganda
Egocentryczny narcyz, teraz twierdzi że powie coś ciekawego. Zapewne będzie mówił o sobie, bo to jest przecież "najciekawsze". Powie o sobie że Angela przydzieliła mu nowe zadanie i będzie musiał wrócić do Polski teraz tu robić bałagan. Z nadania Niemiec. Jak zawsze.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki