Turcja zrezygnuje z Google i wprowadzi narodową wyszukiwarkę

Turecki resort komunikacji zapowiedział zastąpienie wyszukiwarki i usług pocztowych Google lokalnymi produktami, „kompatybilnymi” z narodową kulturą i wartościami. Turcja chce przechowywać dane obywateli wewnątrz kraju.

Turcja rezygnuje z Google i wprowadzi narodową wyszukiwarkę
Turcja rezygnuje z Google i wprowadzi narodową wyszukiwarkę (fot. Sergei Konkov / FORUM)

O powyższych planach poinformował w piątek minister komunikacji Ahmet Arslan. Stwierdził, że potrzeba wprowadzenia w kraju takiego rozwiązania pojawiła się po debatach dotyczących bezpieczeństwa usług dostarczanych przez amerykańską spółkę. W wyniku wycieku danych wykradziono prywatną pocztę zięcia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i ministra energetyki Berata Albayraka – donosi Turkish Minute.

Nie zaprezentowano jednak jeszcze szczegółów. Sam silnik wyszukiwarki jest już podobno opracowany, ale nie ujawniono nazwy, logotypu i struktury organizacyjnej usługodawcy.

To już kolejny kraj, który postanowił konkurować narodowymi produktami przeglądarkowymi z gigantem Google. Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. Chiny, Rosja i Iran.

MG

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~StanRS

Erdogan prezydent turasów jest o wiele lepszym politykiem niż ta polskojęzyczna menażeria. W Turcji bierze się zdrajców na powróz, a w Judeopolonii mogą wszystko bezkarnie robić.

! Odpowiedz
1 10 ~Dżejms

Stary dowcip ale kompatybilny z tematem. ZSRR czasy Breżniewa. Telewizja - pierwszy program - przemawia Breżniew. Pyk - drugi - przemawia Breżniew, rzeci to samo, czwarty - siedzi pułkownik KGB i pyta - długo tak będziesz przełączać?

! Odpowiedz
1 6 ~Dżejms

Kto jest najmądrzejszy na świecie? Erdogan. U kogo kupować - u jego zięcia. Czy w Turcji opozycja jest prześladowana - co to jest opozycja? Dlaczego wyszukiwarka nie mogłaby odpowiadać pytaniem na pytanie? A?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 11 ~Al-Fons

Jaką nazwę będzie miała turecka wyszukiwarka??? Kebap.terr czy kozoyeb.com ?

! Odpowiedz
0 1 ~ERDOCWEL

Raczej erdogan.tr.

! Odpowiedz
10 11 ~Muchomor

Chiny, Rosja, Iran, Turcja a niedługo zapewne do tego szacownego grona dołączy "wstanienta" z kolan ale walnięta w główkę Polska, nazywana przez Maliniaków Wolską.

! Odpowiedz
3 18 ~Kim

Założę się, że jeszcze Korea Północna jest w tym zaszczytnym gronie krajów aspirujących do posiadania własnej wyszukiwarki. Dostrzegam pewne cechy wspólne, ale może się czepiam

! Odpowiedz
1 4 ~546er

W Korei Pn poszli dalej. Oni mają własny internet. Składa się z "gigantycznej" ilości stron www. Coś koło 25. Wyszukiwarka chyba niepotrzebna ;)

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl