REKLAMA

Turcja zrezygnuje z Google i wprowadzi narodową wyszukiwarkę

2017-01-12 10:21
publikacja
2017-01-12 10:21

Turecki resort komunikacji zapowiedział zastąpienie wyszukiwarki i usług pocztowych Google lokalnymi produktami, „kompatybilnymi” z narodową kulturą i wartościami. Turcja chce przechowywać dane obywateli wewnątrz kraju.

Turcja rezygnuje z Google i wprowadzi narodową wyszukiwarkę / fot. Sergei Konkov / FORUM

O powyższych planach poinformował w piątek minister komunikacji Ahmet Arslan. Stwierdził, że potrzeba wprowadzenia w kraju takiego rozwiązania pojawiła się po debatach dotyczących bezpieczeństwa usług dostarczanych przez amerykańską spółkę. W wyniku wycieku danych wykradziono prywatną pocztę zięcia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i ministra energetyki Berata Albayraka – donosi Turkish Minute.

Nie zaprezentowano jednak jeszcze szczegółów. Sam silnik wyszukiwarki jest już podobno opracowany, ale nie ujawniono nazwy, logotypu i struktury organizacyjnej usługodawcy.

To już kolejny kraj, który postanowił konkurować narodowymi produktami przeglądarkowymi z gigantem Google. Wcześniej na taki krok zdecydowały się m.in. Chiny, Rosja i Iran.

MG

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (32)

dodaj komentarz
~StanRS
Erdogan prezydent turasów jest o wiele lepszym politykiem niż ta polskojęzyczna menażeria. W Turcji bierze się zdrajców na powróz, a w Judeopolonii mogą wszystko bezkarnie robić.
~Dżejms
Stary dowcip ale kompatybilny z tematem. ZSRR czasy Breżniewa. Telewizja - pierwszy program - przemawia Breżniew. Pyk - drugi - przemawia Breżniew, rzeci to samo, czwarty - siedzi pułkownik KGB i pyta - długo tak będziesz przełączać?
~Dżejms
Kto jest najmądrzejszy na świecie? Erdogan. U kogo kupować - u jego zięcia. Czy w Turcji opozycja jest prześladowana - co to jest opozycja? Dlaczego wyszukiwarka nie mogłaby odpowiadać pytaniem na pytanie? A?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Al-Fons
Jaką nazwę będzie miała turecka wyszukiwarka??? Kebap.terr czy kozoyeb.com ?
~Muchomor
Chiny, Rosja, Iran, Turcja a niedługo zapewne do tego szacownego grona dołączy "wstanienta" z kolan ale walnięta w główkę Polska, nazywana przez Maliniaków Wolską.
~Kim
Założę się, że jeszcze Korea Północna jest w tym zaszczytnym gronie krajów aspirujących do posiadania własnej wyszukiwarki. Dostrzegam pewne cechy wspólne, ale może się czepiam
~546er
W Korei Pn poszli dalej. Oni mają własny internet. Składa się z "gigantycznej" ilości stron www. Coś koło 25. Wyszukiwarka chyba niepotrzebna ;)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki