Trump: Nie potrafię powiedzieć, co się stanie z Krymem

Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli, że nie potrafi powiedzieć, co się stanie z Krymem. Podkreślił jednak, że nie podoba mu się to, co się stało z tym regionem.

Trump: Nie potrafię powiedzieć, co się stanie z Krymem
Trump: Nie potrafię powiedzieć, co się stanie z Krymem (fot. Alexei Pavlishak / TASS)

Amerykański prezydent został zapytany, czy jest gotów uznać aneksję Krymu przez Rosję. W odpowiedzi Trump przypomniał, że Krym został anektowany za prezydentury jego poprzednika Baracka Obamy. "Ja bym na to nie pozwolił" - zaznaczył.

W poniedziałek Trump spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach. Poinformował, że zamierza na tym spotkaniu poruszyć kwestię Ukrainy.

Prezydent USA po raz kolejny skrytykował też projekt budowy gazociągu Nord Stream 2. Jak powiedział, w sprawie tego projektu potrzebne będą decyzje.

Trump: Nie chcę, by Putin był zagrożeniem dla Europy lub USA

Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek na konferencji prasowej po szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego, że nie chce, by prezydent Rosji Władimir Putin był zagrożeniem dla Europy lub USA. Dlatego - dodał - mamy NATO.

Prezydent USA podkreślił, że "być może kiedyś Putin będzie przyjacielem". Określił go przy tym jako konkurenta, a nie wroga.

W jego ocenie Putin przekona się, że wśród krajów NATO panuje jedność.

Kreml: rozmowy Putina i Trumpa w Helsinkach będą trudne

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił w czwartek, że rozmowy liderów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, w Helsinkach będą trudne i wątpliwe jest, by utrudniły je jeszcze jakieś wypowiedzi, w tym skrytykowanie przez Trumpa gazociągu Nord Stream 2.

"Rozmowy szefów państw i tak będą trudne; znany jest zakres rozbieżności, który jest na agendzie. Z tego względu raczej nic teraz nie może ich jeszcze bardziej utrudnić" - powiedział Pieskow.

Przedstawiciel Kremla powiedział, że Rosja nie zgadza się z opinią Trumpa o uzależnieniu Niemiec jako odbiorcy gazu rosyjskiego. Ocenił, że tego rodzaju dostawy surowca dostarczanego poprzez gazociągi prowadzą nie do uzależnienia jednego kraju, a "do całkowitego wzajemnego uzależnienia".

Rzecznik Putina powtórzył ocenę wyrażaną wcześniej przez władze Rosji, że Nord Stream 2 jest projektem komercyjnym. Krytykę projektu przez prezydenta USA Pieskow określił jako "próbę zmuszenia odbiorców w Europie, by kupowali droższy gaz skroplony".

luo/ akl/ ap/ awl/ ndz/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 18 karbinadel

Różnica polega na tym, że Trump jest zależny od łaski wyborców, a Putin może rządzić "poka żopa wydierżyt'

! Odpowiedz
44 29 ajwaj

Z prez. Tumpem czy bez Krym byl i bedzie Rosyjski. Tak chcieli jego mieszkancy w referendum. Kosowo "wolne kraje" (narazie) oderwaly od Serbii bez referendum.

Prez. Trump dodal, ze Rosjanie zaiwestowali mld. - zbudowali most itd.
O prez. Putinie:
"On jest zawodnikiem", powiedział Trump. "Ktoś mówił, że jest wrogiem? On nie jest moim wrogiem. Czy on jest twoim przyjacielem? Nie, nie znam go zbyt mocno. Ale kilka razy go poznałem, dobrze się dogadywaliśmy .... Mam nadzieję, że pewnego dnia może będzie przyjacielem. Może się zdarzyć. "
http://www.foxnews.com/politics/2018/07/12/trump-dubs-himself-stable-genius-calls-nato-summit-success.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil