REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Trigon DM podniósł cenę docelową akcji Budimeksu do 365 zł

2023-03-21 12:52
publikacja
2023-03-21 12:52

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 14 marca, podwyższyli cenę docelową akcji Budimeksu do 365 zł z 315 zł poprzednio oraz utrzymali rekomendację „kupuj”. Wycena daje potencjał wzrostu na poziomie 19 proc.

Trigon DM podniósł cenę docelową akcji Budimeksu do 365 zł
Trigon DM podniósł cenę docelową akcji Budimeksu do 365 zł
/ Budimex

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji Budimeksu na poziomie 305 zł. We wtorek około godziny 12.30 kosztowały one 307,5 zł.

W opinii analityków Trigon, Budimex jest niepodważalnym liderem polskiej branży budowlanej, a w kolejnych latach może w jeszcze większym stopniu scementować swoją pozycję i stać się wiodącym graczem w procesie transformacji energetycznej w Polsce.

Analitycy wskazali, że biorąc pod uwagę coraz większą dywersyfikację portfela zamówień, budowę własnych projektów OZE oraz planowaną partycypację grupy w licznych programach inwestycyjnych w Polsce, w ramach których łączne wydatki do 2040 mogą przekroczyć 1 bln zł, Budimex w coraz większym stopniu staje się zdywersyfikowanym graczem na rynku infrastrukturalno-energetycznym, którego perspektywy średnio i długoterminowe są bardzo obiecujące.

"W krótszym terminie jesteśmy jednak zdania, że to pozytywne zaskoczenia związane z corowym segmentem budowlanym będą kluczowymi elementami equity story grupy. Ograniczenie inwestycji, zarówno prywatnych jak i publicznych, w Polsce i na świecie, przełożyło się na korektę cen kluczowych dla Budimeksu surowców oraz znacząco poprawiło dostępność podwykonawców" - napisano.

Zdaniem autorów raportu, trudno oprzeć się wrażeniu, że obecne otoczenie kosztowe oraz makro tworzą idealne warunki do poprawy marż przez największych graczy posiadających duże i zdywersyfikowane portfele zamówień.

Depesza jest skrótem rekomendacji, której autorem jest David Sharma. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Trigon DM.

Data pierwszego rozpowszechnienia raportu to 14 marca 2023 r. o godzinie 8.15. (PAP Biznes)

alk/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

44893231_BDX_20230314_PAP.pdfpdf
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki