Toyota nawiązuje współpracę z Pizza Hut. Powstanie autonomiczny samochód do rozwożenia pizzy

Toyota zaprezentowała na CES (największych na świecie targach elektroniki oraz nowych technologi) w Las Vegas projekt autonomicznego samochodu, jednocześnie zapowiadając współpracę z Pizza Hut, dzięki czemu e-Pallete będzie mógł zupełnie sam rozwozić zamówione przez klientów pizze.

(Toyota)

Jak poinformowano, testy e-Pallete mają rozpocząć się już w 2020 roku podczas trwania igrzysk olimpijskich w Tokio.

– Koncentrujemy się na rozwiązaniach opartych na technologii, które pozwolą naszym pracownikom i kierowcom na dostarczenie jeszcze lepszych doświadczeń klientom – powiedział Artie Starrs, szef Pizza Hut US, cytowany za portalem Business Insider. – Współpracujemy w tym celu z Toyotą, koncernem, który cieszy się reputacją innowatora, a także stabilnej i pewnej firmy. Chcemy wspólnie zdefiniować dostawę pizzy świata przyszłości – dodawał Starrs.

Pojazd będzie elektryczny i całkowicie samozasilający. Niska podłoga i otwarta przestrzeń wewnętrzna zapewni elastyczność w różnych celach, pojazd będzie można wykorzystywać do przewożenia innych towarów lub jako taksówkę. Długość e-Palette wynosić będzie od 4 do 7 metrów, co sprawi, że będzie wystarczająco duża, aby pomieścić niewielki sklep.

Toyota chce zainwestować w projekt 1 miliard dolarów, jednak jak oszacowała firma Intel w swoim badaniu z 2017 roku, autonomiczny przemysł samochodowy do 2050 roku będzie wart 7 bilionów dolarów.

Póki co koncern motoryzacyjny nie podał informacji na temat zasięgu czy maksymalnej prędkości pojazdu.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.