REKLAMA

Torpol zakłada, że wyniki II półrocza nie będą gorsze niż w I półroczu

2020-09-07 10:48
publikacja
2020-09-07 10:48
fot. giedre vaitekune / Shutterstock

Torpol zakłada, że wyniki drugiego półrocza 2020 roku nie będą gorsze niż w pierwszym półroczu - poinformował w poniedziałek prezes Grzegorz Grabowski. Spółka zakłada utrzymanie marży brutto na poziomie powyżej 5 proc.

"Znakiem zapytania jest to, czy epidemia nie będzie siała na jesień większego spustoszenia. Jeśli nic takiego się nie wydarzy, to zakładamy, że (w drugim półroczu-PAP) nie będzie gorzej niż w pierwszym, jeśli chodzi o wyniki" - powiedział podczas wideokonferencji prezes Grzegorz Grabowski.

Torpol odnotował w pierwszym półroczu 2020 roku 13,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 10,1 mln zł przed rokiem. Zysk ze sprzedaży brutto wzrósł w pierwszej połowie roku do 36,5 mln zł z 31,8 mln zł przed rokiem. Przychody grupy wyniosły w tym czasie 589 mln zł wobec 664,8 mln zł rok wcześniej.

Portfel zamówień grupy ma obecnie wartość 2,41 mld zł. Jak podano, długoterminowa średnia rentowność na sprzedaży brutto portfela zamówień wynosi 5-5,5 proc., natomiast średnia rentowność na sprzedaży brutto za ostatnie dwanaście miesięcy to 5,24 proc.

"Zakładana marża brutto na sprzedaży to poziom powyżej 5 proc. i myślę, że ona będzie utrzymana do końca roku" - powiedział prezes Grabowski.

"Będziemy celowali w poziom powyżej 5 proc., ale jeśli udałoby się utrzymać rentowność z pierwszego kwartału to będziemy zadowoleni" - dodał.

Torpol wydał na inwestycje w pierwszym półroczu 7,8 mln zł. Prezes poinformował, że inwestycje w pierwszym półroczu wyhamowały w związku z wybuchem pandemii koronawirusa.

"Myślę, że w tym roku będziemy blisko zrealizowania programu inwestycyjnego na poziomie 28 mln zł" - powiedział prezes. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki