Tesla zwiększa moc samochodów, żeby pomóc w ucieczce przed huraganem

Firma Tesla zwiększyła moc najtańszych modeli samochodów dla tych, którzy muszą uciekać przez huraganem Irma. Dzięki aktualizacji ich samochody mają większą prędkość maksymalną i zasięg baterii na jednym ładowaniu – usprawnienie będzie działać tylko tymczasowo, na czas ratowania się przed Irmą.

Tesla zwiększa moc samochodów, żeby pomóc w ucieczce przez huraganem
Tesla zwiększa moc samochodów, żeby pomóc w ucieczce przez huraganem (Wikimedia Commons)

Samochody marki Tesla zarejestrowane na Florydzie otrzymały ograniczoną czasowo aktualizację, uwalniającą pełne możliwości ich samochodów. Sprawa dotyczy modeli S i X w najtańszej wersji (z bateriami 60 kWh). Firma uwolniła dodatkową moc samochodów zdalnie, w celu ułatwienia mieszkańcom ucieczki z niszczonego przez huragan stanu – pisze serwis Electrek.

Operacja była możliwa dzięki temu, że wycofane już modele z baterią 60 kWh były właściwie modelami z ogniwami 75 kWh z blokadą fabryczną. Oprogramowanie sztucznie zaniżało moc maksymalną samochodu. Wskutek aktualizacji, blokady zdjęto i umożliwiono właścicielom tych egzemplarzy przejechanie o 45-60 km więcej na pełnym ładowaniu.

Zabieg zastosowany przez Teslę to znak czasów – zdalna kontrola nad sprzedanym urządzeniem może pozwolić na zwiększenie jego mocy lub funkcjonalności. Właściciele tych samochodów są również przyzwyczajeni do tego, że dzięki cyklicznym aktualizacjom oprogramowania mogą swoimi teslami pojechać szybciej lub dojechać dalej - bez zmiany któregokolwiek z komponentów.

MG

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 13 niepelnosprawny_org

konkurencjo, budź się, przespaliscie wiele, przydałby sie teraz konkurencyjny pomysł...

! Odpowiedz
8 2 glos_rozsadku

Czyli jak się jest dorosły i sam się na siebie zarabia to się jeździ czymś droższym od tesli? :D dziwna argumentacja.

! Odpowiedz
0 8 karbinadel

Jak będziesz dorosły, to zrozumiesz. A poza tym, to w ogóle to nie było do ciebie, naucz się patrzeć, do kogo jest odpowiedź, i podpinać swoje teksty w odpowiednim miejscu ;-)

! Odpowiedz
7 13 krypsy

Takie wbudowane limity są normalne. Nie jest to koniecznie "pozycjonowanie". Tak samo karty graficzne mają ustawione limity taktowania, do których jest gwarancja, że nie będzie się przegrzewać. Producent gwarantuje prawidłowe zachowanie się różnych komponentów w konkretnych warunkach. Nie dziwi mnie też, że ten limit w przypadku taniego modelu jest zachowawczy. To nie jest samochód zbudowany do wyscigów. Choćby jego własciwosci aerodynamiczne mogą nie być odpowiednie do takich prędkosci (nawet jesli silnik pozwala).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 35 karbinadel

Ale problem nie polega na tym, że silniki czy inne urządzenia mają ograniczenia. Chodzi o to, że ktoś na odległość może grzebać w Twoim aucie - również bez Twojej wiedzy i zgody

! Odpowiedz
3 1 jaykob odpowiada karbinadel

Demonizujesz, bardziej powinieneś się bać, że Facebook może Twój wizerunek sprzedać do reklamy i nic z tego nie będziesz mieć. Mało tego, mogą zrobić wszystko z Twoimi danymi, które im powierzyłeś. Jesteś współczesnym niewolnikiem i należysz do udziałowców FB. Aktualizacja Tesli to przy tym błahostka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 karbinadel odpowiada jaykob

Mylisz się kolego, nie mam konta na FB - i to mimo tego, że prawie działalność biznesową prowadzę w internecie

! Odpowiedz
6 98 sel

Nie dość ,że dokładnie wiedzą gdzie jeździsz ,z kim rozmawiasz i co kupujesz ,to jeszcze mogą ci wyłączyć auto w każdej chwili..Matrix. dla głupich

! Odpowiedz
9 139 karbinadel

W życiu bym nie kupił auta, którego osiągi zależą od chwilowego kaprysu producenta.

! Odpowiedz
95 39 evig

Z jednym masz calkowita racje, w zyciu bys go nie kupil. Zamiast zazdroscic wez sie do roboty to i sam kiedys bedziesz miec. :-)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl