REKLAMA

TVP na zakupach. Kupuje nowe auta i myjnię samochodową

2020-09-10 08:57
publikacja
2020-09-10 08:57
fot. Matthias Wehnert / Shutterstock

Telewizja Polska w tym roku planuje dość duże zakupy. W ogłoszonych przez nią przetargach pojawiła się informacja o nabyciu między innymi nowych samochodów osobowych, wozów transmisyjnych oraz myjni samochodowej.

Niemal 3,3 mln zł TVP planuje przeznaczyć na zakup 30 nowych samochodów klasy D. W specyfikacji zamówienia można znaleźć informację, że ich silniki nie mogą być mniejsze niż 150 KM, zaś preferowane nadwozie to sedan lub liftback w kolorze niebieski metalizowany. Jednak na tym nie koniec, bowiem zamówione pojazdy muszą posiadać przynajmniej klimatyzację automatyczną, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, kamerę cofania czy radio CD/SD z USB i co najmniej 6 głośnikami.

Biuro Zakupów i Zamówień Publicznych Telewizji Polskiej ogłosiło także przetarg na zakup trzech wozów transmisyjnych, które mają zostać przekazane ośrodkom regionalnym. Telewizja planuje przeznaczyć na ten cel 29,27 mln zł.

TVP chce również zainwestować w myjnię samochodową. Zgodnie z wytycznymi do zamówienia powinna ona być trzyszczotkowa z przyłączem wody pochodzącej z recyklingu oraz posiadać separator substancji ropo- i olejopochodnych. Na liście oczekiwanych programów znalazły się m.in. mycie wstępne pianą, mycie ciśnieniowe boków auta, mycie kół, płukanie z dodatkiem środka wspomagającego suszenie, woskowanie czy dwukrotne suszenie. Zgodnie z założeniem myjnia ma obsługiwać do 7 aut na godzinę. Z dokumentu przetargowego wynika, że wybrany podmiot w ciągu 120 dni od zawarcia umowy musi zainstalować urządzenie. Oferty można składać jeszcze do 21 września

Telewizja Polska w 2019 roku osiągnęła 89 mln zł zysku, natomiast przychody wzrosły do 2,56 mld zł. W tym roku dodatkowo spółka otrzymała wsparcie z budżetu państwa na poziomie 1,95 mld zł, jako rekompensatę z tytułu utraconych wpływów z abonamentu.

BG

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (24)

dodaj komentarz
kiniaa
A mnie to cieszy, bo wolę by nasza TVP się rozwijała i wprowadzała niecodzienne rozwiązania, niż zagraniczne stacje, po których przejmowalibyśmy rozwiązania. Druga sprawa, to co jest złego w tym, że chcą mieć myjnie, mając tyle aut.
kukuleczka
juz troche czepianie sie na sile, bo inwestycja bardzo logiczna moim zdaniem przy takiej flocie samochodowej... przeciez doliczajac czas oddawania samochodow na myjnie w terenie pewnie im sie to zwroci ekspresowo
cyk09
Chodzi o dobrą inwestycję pieniędzy a akurat jeśli o myjnie chodzi to jest to trend światowy, firmy czesto w nie inwestują
cycybum
Akurat 6 głośników i kamera cofania w pewnym przedziale cenowym. Czyżby przetarg już został rozstrzygnięty?
jes
Zwycięzca przetargu już dawno wybrany bo co tu się szczypać o parę złotych jak z budżetu płyną miliardy. A będzie jeszcze premia za wygrane wybory dla Dudy.
pstrzezek
30 mln tylko? Eee tam. Z takim budżetem to kupiliby też stację benzynową dla tych szmbo-wozów. Kto bogatemu zabroni
marszalek2020
No i te nakrętki na wentyle w kołach. Ja się pytam, czy Polskę stać na taki luksus!?
Nie lepiej by było gdyby wszyscy chodzili ubrani w worki po ziemniakach? Szybciej byśmy się dorobili dobrobytu i przynajmniej nasze dzieci nie byłyby pośmiewiskiem w Europie.
pstrzezek odpowiada marszalek2020
pocieszny jesteś z tym bronieniem za wszelką cenę
marszalek2020 odpowiada pstrzezek
To jest warte każdej ceny.
Dzięki obecnemu zarządowi TVP, skończyły się czasy kiedy 95% mediów była mediami prorządowymi i każde złodziejstwo mogło być bez wysiłku ukrywane, nawet te kradzieże na dziesiątki miliardów.
Dziś każdy kto chce działać w polityce musi liczyć się z tym że o jego oszustwach dowie
To jest warte każdej ceny.
Dzięki obecnemu zarządowi TVP, skończyły się czasy kiedy 95% mediów była mediami prorządowymi i każde złodziejstwo mogło być bez wysiłku ukrywane, nawet te kradzieże na dziesiątki miliardów.
Dziś każdy kto chce działać w polityce musi liczyć się z tym że o jego oszustwach dowie się więcej niż 5% Polaków.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki