Szydło: Zrobimy wszystko, żeby wyrównać dopłaty dla polskich rolników

Zrobimy wszystko, by w kolejnej perspektywie budżetowej UE dopłaty dla polskich rolników były na takim poziomie, jak w krajach tzw. starej Unii - zadeklarowała w czwartek premier Beata Szydło.

Szefowa rządu była pytana w radiu RMF FM o to, kiedy PiS zrealizuje zapowiedz wyrównania dopłat dla polskich rolników z tymi, jakie obowiązują w krajach tzw. starej Unii.

Szydło oświadczyła, że zarówno ona, jak i ministrowie jej rządu, "krok po kroku" realizują program Prawa i Sprawiedliwości. Podkreśliła, że polityka rolna, jest jednym z głównych priorytetów jej gabinetu. "Myślę, że dyskusja nad przygotowaniem nowych ram finansowych UE, która się zaczyna (...) będzie dyskusją, która pokaże obszary, które powinny być rzeczywiście potraktowane w sposób szczególny" - oceniła premier.

"Jesteśmy w stanie nawet zgodzić się na to, żeby składki do UE były wyższe, ale by priorytetowe dla Polski rolnictwo, miało finansowanie na poziomie, który pozwoli funkcjonować na równym poziomie tym, którzy są w tzw. starej i nowej Unii" - mówiła. Podkreśliła, że rząd "zrobi wszystko", by osiągnąć ten cel już w kolejnej perspektywie budżetowej UE. (PAP)

mkz/ hgt/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 jacek-19

"Zrobimy wszystko, by w kolejnej perspektywie budżetowej UE dopłaty dla polskich rolników były na takim poziomie, jak w krajach tzw. starej Unii - zadeklarowała w czwartek premier Beata Szydło. " To czekamy na pensje i emerytury na takim poziomie, jak w krajach tzw. starej Unii .

! Odpowiedz
4 10 karbinadel

Gdybyście nie prowadzili regularnej wojny z Unią jako całością, oraz z jej najważniejszymi krajami, to może byłaby jakaś szansa. A tak, to sobie może pani niby-premier pomarzyć

! Odpowiedz
10 3 cwany_lis

Dlaczego niby premier.
Po pierwsze to jest Premier Beata Szydło a nie jak w tytule artykułu napisano
"Szydło:Zrobimy wszystko..."
Droga redakcjo pani Premier Szydło jeśli już ! ! !
Szacunku żądam jako Wasz czytelnik
A zwłaszcza obywatel państwa na którego czele stoi premier Polski Beata Szydło

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 karbinadel odpowiada cwany_lis

Po pierwsze, na szacunek trzeba zasłużyć. Po drugie, nawet wśród zwolenników tzw. dobrej zmiany nikt poważnie nie wierzy, że pani Szydło decyduje o czymkolwiek więcej, niż fason broszki

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,4% II 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% I 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,6% I 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl