Szwajcaria: pozew zbiorowy przeciwko Vokswagenowi w sprawie zaniżania poziomu emisji spalin

Szwajcarska organizacja konsumentów SKS w imieniu 6 tysięcy osób złożyła pozew zbiorowy przeciwko Volkswagenowi w związku z zaniżaniem wskazań dotyczących poziomu emisji spalin.

Tak zwana afera Dieselgate wybuchła we wrześniu 2015 roku. Koncern przyznał, że zainstalował w samochodach z silnikiem diesla przeznaczonych na rynek amerykański oprogramowanie, które zaniżało poziom emisji spalin podczas kontroli.

Według organizacji SKS samochody sprzedawane jako przyjazne środowisku miały cenę wyższą o około 15 procent. "Z powodu manipulacji producenta przy układzie wydechowym, na rynku wtórnym auta straciły na wartości jeszcze więcej" - argumentują przedstawiciele organizacji w opublikowanym oświadczeniu.

Koncern motoryzacyjny zapowiedział, że przeanalizuje skargę. W oświadczeniu przedstawiciele Volkswagena napisali też, że skarga nie ma podstaw prawnych w odniesieniu do Dieselgate. Firma motoryzacyjna podkreśliła, że jeśli chodzi o Szwajcarię, 98 procent spośród 173 tysięcy samochodów zostało naprawionych na koszt producenta.

W grudniu niemiecki sąd odrzucił skargę dotyczącą zawieszenia audytora, który badał działania zarządu Volkswagena podjęte w sprawie Dieselgate.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Reuter/mile/kj

Źródło: IAR
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 30 sloneczkodzg

Oni mogą a my nie . Dlaczego ?

! Odpowiedz
4 8 oklahoma_kid

spokojnie, jak zaczną fikać za bardzo z tzw. uchodźcami i jakimiś art. 7 to się to ruszy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia