REKLAMA

Szwajcaria: pierwszy wyrok wz. z aferą korupcyjną w FIFA

2017-06-16 11:38
publikacja
2017-06-16 11:38

Były pracownik szwajcarskiego banku został skazany za fałszowanie dokumentów i pranie brudnych pieniędzy w związku z aferą korupcyjną w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej FIFA. To pierwszy wyrok sądowy w tej sprawie.

fot. Arnd Wiegmann / / FORUM

Poinformowała o nim szwajcarska prokuratura. Agencja Reutera podała, powołując się na anonimowe źródło, że skazanym jest 56-letni Argentyńczyk Jorge Arzuaga, który pracował w banku Julius Baer.

"Uzyskane przez niego bezprawnie, w wyniku przestępstw, płatności wyniosły 650 000 dolarów. Zostaną one przekazane na rzecz szwajcarskiego skarbu państwa" - napisał w oświadczeniu Prokuratura Generalna Szwajcarii.

Skandal korupcyjny w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej rozpoczął się w 2015 roku. Przed kongresem wyborczym organizacji policja zatrzymała wysokich rangą działaczy FIFA, podejrzanych o korupcję. Z czasem afera stawała się coraz poważniejsza. Stanowiska stracili między innymi szef FIFA Joseph Blatter, sekretarz generalny Jerome Valcke i kierujący europejską piłką Michel Platini.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Reuters/wcześn./dko-Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki