REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Szef KPRM: Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w ścisłym reżimie sanitarnym

2021-04-06 09:58
publikacja
2021-04-06 09:58
Szef KPRM: Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w ścisłym reżimie sanitarnym
Szef KPRM: Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w ścisłym reżimie sanitarnym
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił we wtorek, że według jego wiedzy zbliżające się obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Dodał też, że bardzo by chciał, aby wszystkie okoliczności tej tragedii zostały wyjaśnione.

W ramach obchodów - powiedział Dworczyk w TVP1 - w Warszawie "rano odbędzie się msza, potem nastąpi złożenie kwiatów na grobach osób, które zginęły w katastrofie". "Wieczorem na Starym Miście, również jak co miesiąc, będzie miała miejsce msza w intencji ofiar tej dramatycznej katastrofy" - dodał.

Dworczyk został też zapytany o doniesienia tygodnika "Sieci", z których wynika, że włoskie Laboratorium Kryminalistyczne Korpusu Karabinierów, do którego przesłano próbki do badań, wykryło na nich materiały wybuchowe. "Ekspertom z Rzymu przekazano do analizy ślady zabezpieczone podczas sekcji zwłok i pochodzące z foteli polskiego tupolewa. Po badaniach w Rzymie wiadomo, że są na nich ślady trotylu oraz RDX (heksogenu). To potwierdzenie badań brytyjskich prowadzonych w Forensic Explosives Laboratory (FEL) w Kent" - podał tygodnik.

Szef KPRM oświadczył, że bardzo by chciał, aby wszystkie okoliczności tej tragedii zostały wyjaśnione. "Nie chcę się do tego odnosić, ponieważ mam za mało wiedzy. Jedno jest pewne, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wszystkie okoliczności związane z dramatem, który miał miejsce w Smoleńsku zostały wyjaśnione" - powiedział minister.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

autor: Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
samsza
Nikt z was nie wie co oznacza stwierdzenie "w ścisłym reżimie sanitarnym".
I nigdy się nie dowiecie, bo to taki propagandowy slogan "na usprawiedliwienie" działań, które nie powinny się wydarzyć.
jpelerj
A tytuł na stronie głównej: "Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w ścisłym reżimie" . Aż mi dech zaparło ze zdziwienia, że tak otwarcie to napisano i wcale nie o Korei Północnej. LOL
darius19
czy Orban i Salvini tez benda?
antek10
Przez pisie fanaberia mamy Rosje za wroga.
zenonn
Zamknięcie gospodarki zwane lokdałn przez rządzących dałnów posługujących się ponglisz, bo ani po polsku ani po angielsku nie potrafią, a ustawę o języku polskim ignorują, do 9 kwietnia, by 10 zrobić spęd wyznawców religii smoleńskiej jest karygodne. Policja powinna ustawić gniazda karabinów maszynowych i strzelać Zamknięcie gospodarki zwane lokdałn przez rządzących dałnów posługujących się ponglisz, bo ani po polsku ani po angielsku nie potrafią, a ustawę o języku polskim ignorują, do 9 kwietnia, by 10 zrobić spęd wyznawców religii smoleńskiej jest karygodne. Policja powinna ustawić gniazda karabinów maszynowych i strzelać bez ostrzeżenia do każdego co zmniejszy odległość i naruszy restrykcje. Prowodyr ma być także odstrzelony za brak nadzoru i bełkot. Policjanci potrafią mandatować za namordnik na ulicy na brodzie, to niech się wykażą.
Fuj

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki