Szef ARR zwolniony z pełnienia obowiązków

Premier Donald Tusk zwolnił Andrzeja Łuszczewskiego z pełnienia obowiązków prezesa Agencji Rynku Rolnego i powierzył je Lucjanowi Zwolakowi - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

Pełnienie obowiązków prezesa ARR powierzył Łuszczewskiemu były minister rolnictwa Marek Sawicki po zdymisjonowaniu w końcu 2011 r. szefa Agencji Władysława Łukasika. Ogłoszono konkurs, który nie został rozstrzygnięty. Kolejny, przeprowadzony jeszcze za Sawickiego, wyłonił dwóch kandydatów, ale został unieważniony. Rozpisano jeszcze jeden konkurs.


»Po co nam Agencja Rynku Rolnego?

Łuszczewski nie pełni obowiązków prezesa ARR od 10 września. Zastępujący go Zwolak będzie kierował agencją do czasu wyłonienia w konkursie nowego szefa tej instytucji. Zwolak poinformował PAP, że sam nie ubiega się o stanowisko prezesa.

W trwającej procedurze konkursowej dokumenty od kandydatów ministerstwo rolnictwa przyjmowało do końca sierpnia. Złożyło je 20 osób. Do drugiego etapu konkursu ma przystąpić 12 kandydatów. W pierwszym etapie komisja konkursowa weryfikowała dokumenty pod względem formalnym.

Od przyszłego tygodnia będą sprawdzane kompetencje kandydatów. Ostatni etap - to rozmowa kwalifikacyjna. Wyłonienie kandydatów może potrwać jeszcze ok. dwóch tygodni.(PAP)

awy/ je/ ura/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil