Szczurek: Absolutnie nie ma mowy o likwidacji ZUS-u

Proponowana przez PO likwidacja składek nie oznaczałaby likwidacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

"Absolutnie nie ma mowy o likwidacji ZUS-u" - wyjaśniał w rozmowie z IAR minister finansów Mateusz Szczurek. Dodał, że urząd wciąż miałby zadania, między innymi wypłacałby świadczenia. Podatki miałyby być tymczasem wpłacane do innej instytucji.

Minister finansów tłumaczył istotę proponowanej reformy. Ani pracownik, ani pracodawca nie będzie musiał odprowadzać składek. Jedynym podatkiem dla wszystkich pracujących ma być PIT. Odpisy na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne będą finansowane z budżetu dzięki temu podatkowi - wyjaśniał Mateusz Szczurek. Najniższy próg PIT-u miałby wynosić 10 procent.

PO zaprezentowała swoje propozycje na konwencji wyborczej. Mają być realizowane jeśli partia wygra wybory.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/vey/tk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Adam222

Najpierw pobrali od ludzi 2 biliony zł składek na emerytury a teraz im się marzy likwidacja ZUS. Tak samo jak ukradli 150 mld zł z OFE.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~bookbis

glupoty facet opowiadasz wystarczy ze kazdy bedzie płacil na zus 10% od dochodu, kazdy te firmy jednoosobowe tez te sedzie, te rolnicy, te gornicy,te mundurowi te i tamte bez ulg a ten cholerny zus sie wam zbilansuje.
AAAAAAAAAA za trudne do pojecia trzeba naszych utrzymywac nie? bo jak to tak by biedny sedzia mial płacic na minimalna emeryture i nie musial odkladac nadwyzki na III ,IV czy V filar

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~aaaa

Właśnie śedziowie już mają taki system jaki proponują teraz dla wszystkich.
Uważam że to dobre, bo wypłata netto rośnie, a pracodawcy maleją koszty, i mozę wiecej zatrudnić albo dać podwyżki albo jedno i drugie i do tego nie musi prowadzić całej papierologii dotyczącej składek a do tego jeszcze łątwość zatrudnienia dzieki jednemu kontraktowi czyli rośną wynagrodzenia, rośnie zatrudnienie, maleje szara strefa bo wystarczy odprowadzić tylko jeden podatek i nie opłaca się kombinować, czyli to jest wreszcie realne działanie w kierunku oderwania się od socjalizmu, który panuje w wielu instytucjach i umysłach. Po takich zmianach ten kraj wreszcie ruszyłby do przodu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Adam

bo my rolnicy w marszałkowskiej POpieramy naszą partyję i niech se tam PO i PiS walczą z zusem podatkami i uchodźcami - my pilnujemy swego http://www.almoc.pl/img.php?id=3423 a miastowi jak się lubią dawać okradać - to co im możemy POradzić?

! Odpowiedz
0 12 ~endi

" Absolutnie nie ma mowy o likwidacji ZUS -u " a ja zaprawdę , zaprawdę powiadam Wam nie ma rzeczy nie możliwych , trzeba tylko chcieć ZUS do likwidacji , Urząd Skarbowy , Senat , Ministerstwo Sportu i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji też

! Odpowiedz
0 0 ~Wiem_i_powiem

wszystko do likiwidacji, tez "endi" Kononowicz

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil