REKLAMA

Sunex chce przeprowadzić emisję akcji, by pozyskać środki na przyspieszenie rozwoju

2021-05-04 09:24
publikacja
2021-05-04 09:24
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Sunex chce przeprowadzić emisję akcji serii C z wyłączeniem prawa poboru, w drodze oferty publicznej, na podstawie memorandum informacyjnego. Maksymalna wartość oferty może wynieść 2,5 mln euro, a środki miałyby być przeznaczone na rozwój działalności, rozbudowę mocy produkcyjnych i wdrożenie innowacyjnych technologii - podała spółka w komunikacie prasowym.

Jak poinformowano, celem jest także zwiększenie płynności.

Decyzje w sprawie emisji akcji będą podejmowane przez akcjonariuszy na ZWZ, zwołanym na 27 maja.

"Mamy dużą liczbę zamówień, chcemy się dalej dynamicznie rozwijać. Branża odnawialnych źródeł energii jest bardzo perspektywiczna. Zwiększająca się świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska, przy wsparciu rządowych programów pomocowych, powoduje dynamiczny wzrost popytu na systemy bazujące na OZE. Realizacja projektów obejmujących zwiększenie mocy produkcyjnych i wdrożenie nowych technologii m.in. w zakresie automatyzacji produkcji, pozwoli wzmocnić naszą pozycję konkurencyjną i wykorzystać rynkową koniunkturę" - powiedział, cytowany w komunikacie, Romuald Kalyciok, prezes Suneksu.

"Celem przeprowadzenia oferty akcji jest również zwiększenie płynności akcji oraz otwarcie spółki na nowych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych" - dodał prezes.

Spółka podała, że na potrzeby finansowania rozwoju i uruchamiania innowacyjnych technologii ubiega się o dofinansowanie ze środków programów pomocowych pochodzących z Unii Europejskiej.

Sunex jest producentem rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Oferuje m. in.: pompy ciepła, kolektory słoneczne, termosyfony, systemy montażowe, systemy połączeniowe, zasobniki, grupy pompowe, stacje wymiany ciepła, regulatory solarne. Ponad 60 proc. produkcji firmy trafia za granicę.

Spółka zadebiutowała na rynku regulowanym GPW w 2015 roku. Wcześniej jej akcje były notowane na rynku NewConnect.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki