Straż Graniczna zabezpieczyła towar wart 30 mln zł, zatrzymano 15 cudzoziemców

2016-03-22 08:51
publikacja
2016-03-22 08:51

Podrobione towary, m.in. odzież oraz kosmetyki, o wartości 30 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas akcji w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 15 cudzoziemców - poinformował we wtorek Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Straż Graniczna zabezpieczyła towar wart 30 mln zł, zatrzymano 15 cudzoziemców / fot. Krzysztof Wojciewski / FORUM

Podczas wspólnej akcji z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej z Białegostoku funkcjonariusze SG zatrzymali handlarzy narodowości: ormiańskiej, bułgarskiej, wietnamskiej i pakistańskiej. Wśród zatrzymanych jest obywatel Wietnamu, który przebywał na terenie Polski bez ważnych dokumentów i ukrywał się przed deportacją.

Wólka Kosowska pod Warszawą to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju. "To trzecia tak duża akcja w Wólce Kosowskiej, skierowana przede wszystkim na walkę z nielegalną migracją oraz przestępczość transgraniczną" - powiedziała PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

Okazało się, że w ponad 100 busach znajdowała się podrobiona markowa odzież, obuwie oraz kosmetyki. "Opatrzone logiem markowych firm podróbki sprzedawane były w hurtowych ilościach handlarzom-pośrednikom, jak również detalistom, a następnie rozprowadzane do sklepów, hurtowni i bazarów na terenie całej Polski" - powiedziała rzeczniczka.

Zatrzymanym cudzoziemcom przedstawiono zarzut handlu wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat więzienia. (PAP)

gdyj/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Jary
Nie od dziś wiadomo,że Azjaci są bardzo pracowici.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki