Straż Graniczna zabezpieczyła towar wart 30 mln zł, zatrzymano 15 cudzoziemców

Podrobione towary, m.in. odzież oraz kosmetyki, o wartości 30 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas akcji w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 15 cudzoziemców - poinformował we wtorek Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Straż Graniczna zabezpieczyła towar wart 30 mln zł, zatrzymano 15 cudzoziemców
Straż Graniczna zabezpieczyła towar wart 30 mln zł, zatrzymano 15 cudzoziemców (fot. Krzysztof Wojciewski / FORUM)

Podczas wspólnej akcji z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej z Białegostoku funkcjonariusze SG zatrzymali handlarzy narodowości: ormiańskiej, bułgarskiej, wietnamskiej i pakistańskiej. Wśród zatrzymanych jest obywatel Wietnamu, który przebywał na terenie Polski bez ważnych dokumentów i ukrywał się przed deportacją.

Wólka Kosowska pod Warszawą to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju. "To trzecia tak duża akcja w Wólce Kosowskiej, skierowana przede wszystkim na walkę z nielegalną migracją oraz przestępczość transgraniczną" - powiedziała PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

Okazało się, że w ponad 100 busach znajdowała się podrobiona markowa odzież, obuwie oraz kosmetyki. "Opatrzone logiem markowych firm podróbki sprzedawane były w hurtowych ilościach handlarzom-pośrednikom, jak również detalistom, a następnie rozprowadzane do sklepów, hurtowni i bazarów na terenie całej Polski" - powiedziała rzeczniczka.

Zatrzymanym cudzoziemcom przedstawiono zarzut handlu wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat więzienia. (PAP)

gdyj/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~2M

101 busów a 15 kierowców

! Odpowiedz
0 2 ~Jary

Nie od dziś wiadomo,że Azjaci są bardzo pracowici.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil